Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek van ötlete, hogy...

Valakinek van ötlete, hogy hogyan tudnék leszokni a számítógépezésről?

Figyelt kérdés

15/F vagyok és számítógépfüggőségbe estem. Sajnos a baráti köröm is ilyen "elektronikus", mivel nem szeretnek kimozdulni a lakásból. Már szégyellem magam, hogy itt a gép előtt görnyedek.

Valahonnan nem lehet letölteni egy számítógép zároló programot, amibe ha beállítom, hogy mettől meddig működhet a gépem?



2016. márc. 2. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég függő, ha ilyenekre lennél hajlandó... Bennem néha felmerül, hogy a gép elé kötöm az időzítőt, amitől X órakor (mondjuk éjjel 1, hogy ne 3-ig gépezzek... sokkal hamarabb kezdtem a dolgot, mint ahogy megfogantál, az én esetem igen durva) leáll a gép, de túl extrémnek tűnik ez. A gépezésről leszokás nemes egyszerűséggel lehetetlen számomra ebben a világban (webfejlesztő volnék, már csak ezért is), de a komoly korlátozása is ijesztő. Plusz ha valaki eléggé függő s ki tudja iktatni a korlátot, akkor ki fogja. Ez az oldal is le van tiltva külön a gépemen s router szinten is. De sajna tudom, hogy kell visszaengedélyezni. Semmit nem ér.

A lelkifröccs se seggít. Messze a legjobb, ha találok hasznosabb elfoglaltságot, ami jobban vonz. S némi önmérséklet sem árt, ha leülök a géphez, mert akárhány órát el tud venni, gondolom, ez neked is ismerős. Elkap a gépszíj és borul a nap, a hét, az élet...

2016. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leszokni már sosem fogsz róla.

Az egyetlen megoldás, ha találsz mellette más hobbit is, ami tényleg érdekel és akkor azzal is akarsz majd időt tölteni, ergo kevesebb marad a gépezésre.

2016. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 San Bernardo ***** válasza:

Lehet, hogy most furcsa dolgot mondok.

Talán úgy lehet az első lépés, hogy NEM a neten kérdezed ezt meg, hanem egy megbízható és hozzáértő baráttól, élőszóban. Ez nem irónia, nagyon komolyan gondolom. Ez lehet az első lépés.

2016. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!