Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legjobb terv arra, hogy...

Mi a legjobb terv arra, hogy az ember megváltoztassa a szokásait, és ezzel együtt az életét?

Figyelt kérdés
Én már évek óta képtelen vagyok változtatni. A leggyakoribb, hogy el sem kezdem, mert "ez rossz nap", mindig van valami. Felismerem, tudom hogy ez halogatás, de valódi rossz érzésem van ilyekor, főleg azért, mert biztos, hogy nem lesz egyik napról a másikra minden jó. Ez ilyen ördögi kör. Egy hétnél sosem bírtam tovább, mert mindig visszaestem a régi szokásaimba. Azaz a lustaságba. Jó lenne rendszeresen mozogni, egészségesebben étkezni, meg hasznosabban eltölteni a napot, produktívabban. Van erre valami mód azon kívül, hogy nekiállsz és csinálod? Mármind persze hogy csinálni kell, csak hogy? Ha hirtelen megváltoztatok mindent, az nagyon nehéz, egyszerűen nem is tudom hova kapjam a fejem. Arra gondoltam egy hétre előre megírom a napi elvégzendő feladatokat, és annyival könnyebb lesz, hogy nem ott kell kigondolnom. És lehet ha már pár hét sikerülne, utána már sokkal egyszerűbb lenne, mert kezdene szokássá válni.

2016. márc. 8. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az valóban beválhat, ha előre megírsz egy heti tervet. Pl otthon mikor milyen házimunkát végzel el, mikor mész futni, mikor mész könyvtárba...

Idáig azoknál találkoztam, hogy bevált ez a heti rend, akik a házimunkával állnak hadilábon.


Bár nekem meg ez lenne a vég...halálom a rendszeresség. Ha már kétszer-háromszor ugyanúgy zajlik egy-egy napom, vagy rendszeres ismétlődő körforgásban, azt már halálosan monotonnak tartom, olyankor jön nálam a mély depresszió hamarosan.

2016. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudod mi fájdalmasabb és nehezebb még annál is ha változtatsz?

Az, ha nem változtatsz. Ugyanis a világ változik, aztán szomorú szemekkel pisloghatsz hogy a dolgok elhaladtak melletted.

2016. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendszeresen mozogni- mikor? mennyit? -írd le, kezd kicsiben pl. előszőr 1 km futás, és emeld az adagot.
2016. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mongyad el nekem itt itt itt itt itt
2016. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!