Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekpszihológus (Lehetőleg)...

Gyermekpszihológus (Lehetőleg) ingyenes telefonszámokat tudnátok írni? 15/L (több lent)

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok a stressz körülöttem, volt hogy öngyilkosságotterveztem éppen ezért, akiknek említettem sokan tanácsolták, főként a nővérem hogy próbálják meg szakemberrel kapcsolatba lépni, azert kerek telefonszámot mert nem szeretnék a közelből személyesen, főként mert felek, hogy e miatt még jobban kiközösítenének, mert igy is maximum 3baratom van bar abbol is 2"alkalmi barát" azaz ritkán beszélünk...

2016. márc. 28. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ingyenes.

2016. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kellene félned a személyes találkozástól, a pszichológust amúgy is titoktartás kötelezi, tehát senki sem fogja megtudni, hogy te nála jártál. Emiatt nem fog hátrányos megkülönböztetés érni! Telefonon keresztül hidd el, baromi nehéz segíteni, nem alakul ki igazán bizalmas kapcsolat, neked is nehezebb lesz megosztani a gondolataidat, érzéseidet. Semmi szégyellnivaló nincs abban, ami veled történik, és abban sincs, ha szakember segítségét kéred, hogy megküzdj ezzel a helyzettel. Ha az iskoládban van iskolapszichológus, akkor keresd fel őt (akár e-mailben, telefonon, és kérj olyan találkozót, ami nem a suliban van, hogy a többiek ne tudják meg, hogy nála jártál), ő nem fog elmondani semmit se a szüleidnek, se a tanáraidnak, és ingyenes. Ha nincsen iskolapszichológus, akkor a háziorvost keresd fel és tőle kérdezd meg, hogyan tudnál pszichológussal beszélgetni ingyenesen, ő majd tájékoztat ennek a menetéről.
2016. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pszichológusokkal vigyázni kell, mert nem mindenki ért ahhoz, amit csinál. Lehet, hogy többet ártanak, mint segítenek.


Volt, amikor engem is érdekelt a téma, de csak kíváncsiságból olvastam róla, nem terveztem semmi ilyesmit (bár azért egyszer-kétszer az is megfordult a fejemben, de nem azért kerestem rá a neten). Egy öngyilkosság-megelőzéssel foglalkozó oldalon szerepeltek olyan dolgok, hogy hogyan kezdjünk el beszélgetni olyan emberrel, akiről azt gondoljuk, hogy arra készül. Ahogy olvastam, az járt a fejemben, hogy ha én akarnék öngyilkos lenni, biztos felidegesítene, ha így közeledne valaki hozzám. Ezt a cikket pedig olyanok írták, akik "értenek" ehhez.


Az öngyilkosság olyan dolog, amit csak az érthet meg, aki átéli azokat az érzéseket. Volt, amikor én is majdnem megcsináltam. Igazából Isten volt az, aki segített.


Nem tudom, vallásos vagy-e. Ha igen, akkor én azt tanácsolnám, hogy beszélgess olyan emberekkel, akik lelki-hitbeli segítséget nyújthatnak. Én például egy pappal beszéltem meg a dolgot, aki sokat segített nekem, és imádkozott értem.


Nem azt mondom, hogy rossz a pszichológus, de azért vigyázni kell velük. Lehet, hogy sikerül találnod egy olyan embert, aki tényleg rengeteget tud segíteni, de lehet, hogy csak még inkább tönkretesz.

2016. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!