Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek alkalmas vagyok...

Szerintetek alkalmas vagyok az asszertív kommunikáció elsajátítására? Mindenki alkalmas rá?

Figyelt kérdés

36 éves nő vagyok.December 1-én leszek 37.Gyerekkori erőszakos iskolai környezetemben8ahol a tanár is jutalmazta a velem szemben agresszív egyénekben az agressziót ugyanis megtudták velem csinálni,hogy betörjenek,hogy ne lehessek mérges,meg ne legyen hangom ,és véleményem(,mert sajnos alkalmas vagyok,voltam erre).Egyes helyzetekben kötélen lehet rángatni.

4 éve kezdtem el dolgozni erős erőfeszítéssel azon,hogy passzív-agresszív nebánts virág magatartásból erősebb egyén legyek,de mindig inkább találok magamon csiszolni valót,meg azok a barátaim,akik jót akarnak nekem.Ja meg aki ért a dologhoz például tréner,azok talál rajtam csiszolandót,ami a bűntudatot ébreszt bennem amiatt amilyen vagyok,és voltam.Az utóbbi élettársi kapcsolatom részben azért ment tönkre,mert elkezdtem gyorsan változni.Nem engedtem,hogy a volt anyósom,és anyám irányítson,meg beleszóljon a dolgaimba,magánéletembe,döntéseimbe s.t.b.

Lassan életem küldetése az állandó lelki fejlődés.Úgy érzem minél határozottabb akarok lenni,annál inkább nem tudok.Becsavarodok ebbe a dologba.Sajnos nem tudok belenyugodni,ha nem tudom elsajátítani az agresszivitás kezelését.

Továbbá van egy autista gyermekem,akit nehéz kezelni,és tovább erősíti alkalmatlanságomat a konfliktuskezelésre.Legutóbb sérültekkel dolgoztam,és ott tudtam bánni az emberekkel.Azt mondják van tartásom.Szemébe nézek az embernek .

Most elfogadjam magam inkább vagy inkább fejlesszem.Lépcsőfokokat is írhattok.



2016. ápr. 17. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló utat jártam be én is, és személyes tapasztalatból írom, hogy önállóan, tudatosan csak egy bizonyos szintig lehet eljutni.

Az ok, hogy a személyiséget alapjaiban és gyökereiben meghatározó tényezők kora gyerekkorban érvényesülnek leginkább. Abban a korban, ahonnan egyszerűen NINCS tudatos emlékünk. A kötődési mintázat, az emberi kapcsolataink alapja egy éves korunkig (!) már rögzülnek, a személyiség pedig 6 éves korra már teljesen kialakul. Utána már nagyon nehéz tudatosan változtatni ezen, illetve lehet, de csak egy bizonyos pontig.

Érdemi változást csak pszichoterápiával lehet elérni, és tényleg lehet! Egy jó terapeutával egy hatékony pszichodinamikus terápiában újrajátszódnak a személyiségfejlődés lépései és ki lehet küszöbölni a hibákat, megváltozik a viselkedés dinamikája.

Én tanultam asszertív kommunikációs technikákat, de tapasztalat, hogy tudatosan csak korlátozottan tudtam alkalmazni, mikor tudattalan sémák irányították a gondolkodásom, a viselkedésem, a kommunikációm. Amikor azonban a terápia hatására elkezdett változni a személyiségem, egyszerűen automatikusan működni kezdtek a korábban tanult technikák.

(Szintén auti gyermekem van, vele is tökéletesen működik, sőt, ő is eltanulta tőlem. Az én terápiám során ő is rengeteget változott: képes érzelmeket, igényeket kommunikálni, és a tanárai szerint a legempatikusabb gyerek az osztályában.)

Nekem a terapeutám mondta, hogy egyedül, szakmai vezetés nélkül is lehet valamennyit fejlődni, de korlátozottak a lehetőségek. És ezt abszolút meg tudom erősíteni, hiszen a saját bőrömön is tapasztaltam.

Ha a célod a lelki fejlődés, akkor keress egy JÓ pszichológust. (De vigyázz, mert sok a kókler, akik többet ártanak, mint használnak.)

2016. ápr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az orvos is olyat mondott:nem lehet mit tenni azzal,hogy bizonyos szituációkban kötélen rángatható vagyok.
2016. ápr. 18. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!