Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaza lehet és tényleg beteg...

Igaza lehet és tényleg beteg ember vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó topik-e de nincs senkim, akitől a kérdéseimre választ kapnék. Szóval nem sajnáltatni akarom magam, mert már réges-régen megtanultam, hogy úgyse jön egy úgy nevezett „mentőangyal„ aki megoldja a gondjaimat. Szóval az apám alkoholista ebbe beletörődtem, és már gyerekkorom óra úgy beszél velem, mintha szar lennék, és igen bevallom szarként is látom magam és úgyis kezelem magam (Persze ezt mind titkolom magamban, kifelé úgy mond nem ezt „Vetítem”). De itt nem ez a lényeg. Az apám gyerekkorom óta azt hajtogatja, hogy én vagyok a hibás mindenért. (Úgy 4-5 éves korom óta talán.) Anyám elhagyott, amit teljes mértékben megértek, mert apám verte őt azt hiszem, de ez még mindig nem a lényeg. Lehetséges, hogy a sok gyötrelem és a folyamatos megalázás következménye (Ami évről évre egyre nőt) az hogy nem maradtak bennem érzelmek? Képtelen vagyok a szerelemre. Sőt más érzelmeket is képtelen vagyok kifejteni. Ha az apám szid, amit már megszoktam, akkor leülök elé és mosolyogva hallgatom. ( Azért, mert semmibe veszem és tudom mennyire undorító egy hányinger ember és valószínűleg ő is ezt gondolja magáról és ezt rám vetítette ki) Szóval érdemes elmennem pszichológushoz? Pontosabban a nőkhöz vonzódom, de szeretet nem hinném, hogy tudnék táplálni irántuk. Egy lány tetszett eddig életem során huzamosabb ideig és az a tetszés is 1 hétig tartott. A nőket feszültés levezetésre használom. ( Félre ne értsetek, nem ütnék meg egy nőt se, itt a felgyülemlett szexuális feszültség levezetésére célzok) Szóval lehetséges, hogy az embertelen apámnak 1 dologban mégis csak igaza van? Hogy én őrült vagyok?

Azt hozzá teszem mikor 7 éves voltam, akkor apámnak volt egy álma, amit természetesen megosztott velem, mert miért ne.. Nem 7 évesekre tartozó dolgot egyből elkell mondani egy kicsinek nem? Szóval azt álmodta, hogy én megölöm őt. Ezt konkrétan úgy mesélte mintha félne tőlem és láttam a szemében, hogy gyűlöl engem. ( Ezt még gyerekként mondta nekem, habár fizikálisan még gyerek vagyok még most is, de én már nem igazán tartom magam annak) De nem értem őt. Hogy hibáztathat egy 7 éves gyereket egy olyan dologért, amit a beteg elméje (a saját tudatalattia) vetített ki számára álom formájában?

17 éves fiú vagyok és én magam teljesen átlagosnak és normálisnak tartom magam, de nagyon érdekel a dolog hogy más emberek, hogy vélekednek erről az egészről?

A véleményeteket előre köszönöm.

Oh és szerintetek, akkor érdemes benéznem egy ilyen pszichológushoz? Az ilyenek nem csak az időm lopják?

Ha valaki kíváncsi valamire, akkor tegye fel itt vagy kérdezze meg privátban, mert nem igazán titkolok semmit se.



#beteg #hangulatingadozás #őrült #mentálisan feldúlt #depresszív állapot #Elfojott agresszió és még sok minden más egyéb.
2016. máj. 14. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Anyukád a legnagyobb hibás a történetben. Miért hagyott ott egy alkoholista emberrel? Sürgősen ki kellene szakadnod ebből a környezetből.
2016. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én vagyok ilyen őrült, hogy ennyire aprólékosan megnézek mindent, de azt jelzi az oldal, hogy 19:57kor jött az utolsó válasz és a tied 19:55ös.. Mindegy lehet csak elcsúszás..

Miért lenne anyukám a hibás? Ő akkor hozott egy döntést és így fél felnőtt fejjel teljesen megértem őt, sőt még büszke vagyok is rá, hogy elsikerült menekülnie egy ilyen ember elől.. Várom a további kommenteket.

2016. máj. 14. 20:59
 3/19 anonim ***** válasza:

Nagyon okosat nem tudok mondani, az előbb olvastam a másik kérdése ere vonatkozóan. Az ember képes elfojtani az érzéseit szerintem ami alatt kerülhetsz ilyen helyzetben, mert így látod jónak, hogy elviseld ezt a sok rosszat.


Anyukád meg magával vihetett volna azért.

Tartjátok a kapcsolatot anyukáddal? Nem tudsz hozzá menni?


Sajnos még kis koromban éltem át hasonlót, nekem az élet úgy hozta, hogy sikerült kitörnöm ebből hamar.

Anyámék éltek át ilyeneket nagyapámmal, aki részeges volt és ocsmány dolgokat művelt, még nekem is van 12 emlékem régről.. az csinálta ezeket velük. Rendes, normális felnőtt lett, ő pont hogy inkább kicsit ( nagyon) jobban szorong és megfelelési kényszeres.


Anyám pl amint tudott elment(menekült) otthonról dolgozni.

Nehéz, de amint lehetőséges lesz rá, befejezed a sulit, te is menj el, ha most nem tudsz rokonhoz vagy valakihez.

Sajnos nem tudok segíteni, de tudom milyen rossz és sajnálom, hogy ilyenben van részed.


És ne aggódj, később meg fogod ismerni azt is, milyen ha szeret valaki és menni fog minden magától.

Olvastam itt is egy ilyen történetet, aki a szociopátia tüneteivel élt a rossz élete miatt, és képtelen volt érezni bármit is. Azóta beleszeretett egy lányba és furcsa tapasztalat volt számára mert korábban nem volt ilyen,s neki nem mutatta ki, hogy szereti és törődik vele, de el fog jönni ez is, hidd el.

2016. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
*bocs az elgépelésekért
2016. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A családi háttered miatt bőven lehetsz személységzavaros, az lenne csoda, ha nem lennél. Pszichoterápiával ez jól kezelhető, de még fiatal vagy hozzá. Fogadd el magad, éld az életed, és ha még évek múlva is problémásnak érzed, vágj bele egy terápiába.
2016. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy hagyd ott ezt az embert, amint lehet, ha most középiskolás vagy, akkor amint végzel menj el dolgozni, tökmindegy mit, és vissza se nézz, ennél bármi jobb, némi anyagi nélkülözés is. Az írásod alapján én nem hiszem, hogy súlyos probléma lenne veled, csak most ez a szarság eléggé meghatározza a mindennapjaidat, de amint kiszabadulsz ebből, helyre fogsz rázódni szerintem.
2016. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem írtam le mindent ide... Szemlyésigségzavar? Azt nem kellett volna már észre vennem akkor? Nagyon nagy hangulatingadozásaim vannak.. Egyszer mosolygok ( mert néha van ilyen) aztán rá pár másodpercre már az öngyilkosság jár a fejemben, meg hogy milyen lehet a halál és mivel érdemeltem ezt ki..

Azt tervezem, hogy elmegyek majd, de sajnos még csak 9-es vagyok.. Mérnöknek készűlök és jó messzire megyek innen és soha többet nem fogok vele beszélni, de ez még 3 év.

2016. máj. 19. 15:02
 8/19 anonim ***** válasza:
# 7: Az emberek nagy többsége küzd kisebb-nagyobb személyiségzavarral anélkül, hogy tudna róla. Legtöbben csak terápiában szembesülnek vele (már ha eljutnak odáig).
2016. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
De több dolog is van.. Eddig 1 embernek mondtam ezt el, aki elfogadja a nem annyira normális embereket, de azt mondta jobb, ha nem megyek szakemberhez.. Gondoltatok már olyanra, amiről tudtátok, hogy nem normális és az emberek nem fogadnák el azt, de ti mégis teljesen normálisnak gondoltátok.. Nem akarom kiírni, ezért csak utalok rá. Olyanokra gondolok, mint amiket a nyomozós filmekben dolgoznak fel "ügyként".
2016. máj. 19. 17:18
 10/19 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak olykor sötét gondolatai, de amíg tisztában vagy vele, hogy nem OK a dolog, addig alapvetően nincs gond.
2016. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!