Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-osok, hogy álltok...

Borderline-osok, hogy álltok a gyógyszerfüggőséggel és az alkohollal?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Én az elmúlt 2 hétben folyamatosan szorongok,ok nélkül igazából,és az utóbbi 1 hétben rákaptam arra,hogy megiszok 3-4 dl bort. Ez átmenetileg nagyon jól oldja a szorongásom,ês jó kedvre derít.

A különböző feszültségoldók,mint Frontin,Xanax,Rivotril átmenetileg szintén jó MENEKÜLÉSI útvonalak. A borderline betegek nagyon hajlamosak a függőségekre,igazából bármitől/bárkitől képesek függeni,amitől/akitől biztonságban,oldottan érzik magukat,vagy éppen az ellenkezője,amitől/akitől szenvedhetnek. Mert a bűntudat is erős személyiségtényező,a mazochizmus,önbüntetés. Alapvetően nem érzik jól magukat a világban,nem találják a helyüket,zavart az identitásuk,nem tudják mit akarnak,merre tartanak. Emellett semmi sem stabil az életükben,saját maguk számára is kiszámíthatatlanok,félelmetesek,követhetetlenek a saját hangulataik,reakcióik. Ez a táptalaja a függőségek kialakulásának. Mert ők (mi) is szeretnénk szabadnak,boldognak,lazának érezni magukat. Ami másnak természetes,a borderline-nak kihívás,megfelelési kényszer,stresszes,szorongással teli feladat. Akár az egészséges ember számára élvezetes dolgok is. És menekülünk. Sokszor alkoholba,gyógyszerekhez,szexbe,vásárlásba,evésbe. És ez nagyon nem jó. Akinek van betegségtudata,az tisztábban lát. De sokszor hiába tudják,hogy nem kellene menekülni,szinte muszáj valamit tenni,ami feloldja az aktuális érzelmi stresszt. Nem helyes! Járjatok pszichoterápiára,szedjétek a szükséges gyógyszereket (az előírt mennyiségben),hogy könnyebb legyen a saját és a környezetetek számára is az élet. Én most fogom kezdeni a kezeltetésem,mert a mostani helyzet nem állapot. A nyugtatók,alkohol,kábítószer nem kiút!

2016. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mintha én mondtam volna mindezt.........
2016. jún. 4. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!