Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találhatok török nyelven...

Hol találhatok török nyelven beszélő/tudó pszichológust?

Figyelt kérdés

A barátom pánikbeteg és sürgős segítségre lenne szüksége. Gyakran vannak rohamai, nagyon rosszul érzi magát. Sajnos magyarul és angolul nem beszél elég jól ahhoz, hogy azon a nyelven kezelni lehessen. Tudnátok ajánlani valakit,aki esetleg török anyanyelvű, itt él és ezzel foglalkozik?


Nagyon hálás lennék! :)



2016. jún. 9. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Mivan? Menjen törökországba és akkor majd ott kezeli török pszichiáter!! Nem kérünk a migránsokból köszi
2016. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Menjen haza, biztosan honvágya van...
2016. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

jól van utolsó ülj le buta vagy


A pánikbetegség meg a honvágy két teljesen különböző betegség. Az előbbi egy súlyos pszichés zavar amely kezelést igényel (gyógyszerest és pszichoterápiást) míg a honvágy egy normál pszichés reakció az életkörülményekre. Azért van különbség a kettő között. Minimális empátia se szorult beléd!

2016. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést, kedves utolsó! A többiekkel pedig közölném, hogy semmilyen körülmények között nem szándékozik hazautazni. Itt a 2 éves kislányunk, és mindketten itt dolgozunk. Ráadásul arról szó sincs, hogy migráns lenne...
2016. jún. 10. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha nem ért magyarul/angolul ,akkor te törökül kommunikálsz vele? Vagy ez ,hogy van?
2016. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha a helyedben lennék, én kezdeném azzal hogy a háziorvosod, vagy az ő házidokiját, vagy akár a gyerekdokit, azt akivel jobb a viszony, megkérndezném, hogy tud-e valakiről. Ha nem tud, akkro megkérném, hogy esetleg utána tudna-e nézni , hoyg van-e valaki aki tud törökül. Azt hiszem ő , orvos lévén, jobban betekintést nyerhet az orvosok névsorába, adataiba. Ezen kívül ha ez sem vezet eredményre, akkor hátha tud segíteni a következő lépésben.

A másik verzió az lenne , hogy esetleg Bécsben néznék körül. Ott nagyon sok török van, nagyobb eséllyel találsz ott mint Magyarországon. Havi 1-2 alkalommalé elutazni oda vonattal, kocsival nem olyan nagy dolog, szerintem. Ezen kívül nem biztos hogy pont Bp-en találsz, rengeteg város van az országban ahol találhatsz pszichológust, pszichiátert.

Ez komoly probléma, kezelni kell, mert rossz vége lehet, és én azt mondom, hogy végső esetben az is megéri ha mondjuk havi rendszerességgel 1-2 napra elmegy kezelésre Törökországba . Ha jó előre veszed meg a jegyet, 20 ezer forintból kijön egy oda-vissza jegy Istanbulba, sőt, kevesebből is akár ha csak kézipoggyászod van, ez még mindig jobban megéri mint elszigetelten a problémával. Sajnos ez ( is) pénzkérdés a ti esetetekben..

Én teljesen értem mit értesz az alatt hogy nem beszél a kezeléshez elég jól angolul, nekem is török a párom.

Mindent meg lehet beszélni ami fontos, meg amit akar az ember , profi angol nélkül, és ha két ember egymásra van hangolva, megérti szavak nélkül is a másikat, de ez nem az az eset. Az ilyen dolgokat , az apró árnyalatokat, a szavak mögötti dolgokat az anyanyelven lehet a legjobban kifejezni.

2016. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!