Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Brintellix nevű antipszichotik...

Brintellix nevű antipszichotikumtól félévi szedése alatt több mint tíz kilót híztam. Hogyan fogyhatnék?

Figyelt kérdés

December legeleje óta szedek 10 miligrammos brintellix tabletta minden reggel. Tapasztalataim róla hogy az elején hányingerem, puffadásom és szelességem volt tőle de az elmúlt pár hónapban ezek megszűntek. Amióta szedem első pár hétben nem igazán volt hatása de utána fokozatosan kiegyensúlyozottabb lettem, nem kapom fel a vizet, jól alszok (naponta 10 órát), megnyugtat és egy kicsit olyan meditatívabb állapotba hoz nem tudom ezt hogy magyarázzam el. Előtte feszült voltam meg ideges és folyton aggódtam mostanság meg olyan kisimult, nyugodt vagyok. Tudok mosolyogni, más emberekkel jól el tudok beszélgetni akár egy órán át is. Viszont sajnos amióta szedem sokat zabálok. 68 kilogramm voltam decemberben most pedig 78 kilogramm vagyok. Már többször nekiálltam fogyókúrázni, volt hogy egy nap alig ettem valamit de másbnap meg telezabáltam magam. Ha nem reggelizek akkor fáj a gyomrom meg éhségem van. Szóval nagyon sokat eszek és élvzeme is az ételek ízét.


Hogyan fogyhatnék le? pszichiáteremnek mondtam a panaszom legyintett azt mondta jót tesz nekem a gyógyszer mert látja hogy nyugodtabb, boldogabb vagyok tőle. A súllyal ne foglalkozzak vagy ha zavar akkor sportoljak. Na a probléma hogy utálok sportolni mert fárasztó és van jobb dolgom is. Mostanság próbálok az evésre figyelni de folyton azon kapom magam hogy megettem egy tábla csokoládét. Na most hogyan fogyjak le? Mert zavar hogy már nagy hasam van. Pszichiáterem is mondta hogy gyógyszertől híztam meg mert ez olyan típusú antipszichotikus hatású egy kicsit hogy hízlal.


Segítség mi a fogyás titka?



2016. jún. 13. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:
46%
Hagyd el a rossz szenhidratokat, nasikat. Ha ez sem segit, állj ra a hus-tojas-zöldség kombora. Édesség helyett alma, eper, malna áfonya. Sok zöldség, saláta, hal.
2016. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!