Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy beszűkült tudatállapotú...

Egy beszűkült tudatállapotú emberen hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Tudjátok mi az a beszűkült tudatálapot, remélem.

2016. júl. 6. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen tudom mire gondolsz. Attól függ milyen a természete, mert van akin sajnos nem lehet segíteni.


Mára egyszerűen megoldom ezt a helyzetet, ha lehetséges nem beszélgetek vele.

2016. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Sehogy sem. Mert a beszűkült tudatállapotú az aszt hiszi, hogy Ő a világ közepe, Ő áll mindenek felett. Ezért Ő magáról még azt sem feltételezi hogy Ő beteg. Nem fogad el semmiféle segítséget. Elvet minden ésszerű lehetőséget.
2016. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát aki a szakadék szélén áll és ki akarja nyírni magát az kétlem hogy a világ közepe akar lenni, mert az sem érdekli. És akkor hagyjunk mindenkit meghalni, xarjunk mindnekire magasból? Vagy van amit lehet értük tenni, hogy kizökkentsük abból az állapotból?
2016. júl. 6. 17:31
 4/13 anonim ***** válasza:

Addig segítek, míg van értelme. Ha nem látom az akarás szikráját sem, akkor a foglalkozás befejezésre kerül.


Kérdező, mindenki a saját életének a kovácsa. Nem lehet mindenkit megmenteni. Nagyon sok lecsúszott, idős, elvált, egyéb emberrel találkoztam eddig, de be kell látni, hogy aki nem kér a segítségből azon nem lehet segíteni.

2016. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
"mindenki a saját szerencséjének a kovács" Nah ezt de nem szeretem, mert ez egy fa.szság. Minden attól függ hova szület és milyen genetikával, mennyire van szerencséd az életben. Te küzdhetsz ahogy akarsz, ha nem vagy jókor, jó helyen és nincsen szerencséd semmihez. Ha minden önmagunktól függne, nem volnának szegények, se betegek, és mindenki boldog lehetne, az élet nem erről szól, sajnos. Szép állom de nem így működik, ez egy lerázós duma. Olyan mint a "segíts magadon az Isten is megsegít". Ez is azt jelenti le vagy sz.arva old meg a gondod ahogy akarod. Dehát egy ilyen re.tek világban nem is várhat el semmit az ember az embertársaitól.
2016. júl. 6. 21:18
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

"Dehát egy ilyen re.tek világban nem is várhat el semmit az ember az embertársaitól." - hú, ez egy nagyon beszédes mondat!

Persze, hogy nem várhat el semmit, a mai világban mindenki deficites, mindenki lohol, hogy utolérje önmagát, nincs kapacitása mások bajára. Persze, hogy nem lehet "elvárni", de lehet kérni, remélni, és ezt nagyon nagy türelemmel, alázattal, megértéssel, hogy mindenkinek persze a saját baja a legfontosabb (neked is), és ráadásul annyi szenvedést lát maga körül ebben a "szép új világban", hogy magára kell erőltetnie egy kis közönyt, hogy ne őrlődjön fel.

Beszűkült tudatállapot? Amikor a legjobban szenvedsz, akkor kezdj el mások szenvedéseivel foglalkozni, és mindjárt rájössz, hogy nem is olyan rossz a helyzet...

(Ezt TAPASZTALATBÓL írom, nem észosztásból!)

2016. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz neki segiteni. Szerintem leginkább a gyakorlati dolgokban lehet segiteni, kimosni a ruháját, adni neki enni, elvinni fodrászhoz, kitakaritani a lakását, ilyesmire gondolok. De ez se könnyű. A lelki segitségnyujtás még nehezebb, és sajnos sokszor nem is sikerül. Az, hogy ki lehet-e nagy türelemmel rángatni a beszűkültségből, az énszerintem attól függ, hogy mi váltotta ki ezt a beszűkülést. Ha fizikai eredetű betegség, pl. agyi érelmeszesedés, akkor nemigen fog javulni az állapota. Ha valamilyen életvezetési gubanc - pl. alkohol - akkor is nagyon nehéz, de nem reménytelen. Ha anyagi okok, hát erre is nehéz mit mondani. Szóval nehéz mindenképp és nagy türelmet igényel. Ha esetleg konkrétabban irsz az illető problémájáról, könnyebb lenne válaszolni.
2016. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"leginkább a gyakorlati dolgokban lehet segiteni, kimosni a ruháját, adni neki enni, elvinni fodrászhoz, kitakaritani a lakását, ilyesmire gondolok" - szerintem ez a legtöbb esetben nem túl jó ötlet. Csak még jobban be tud szűkülni, ha nincs rákényszerítve, hogy ilyen alap dolgokat megcsináljon magának. Ételt (életet) biztosítani magadnak, mosni, takarítani magad után, ezek mind szimbolikus cselekvések, és visszajelzik, hogy a legalapvetőbb szinten még a kezedben van az életed.

Persze ha időskori probléma (pl. agyi vérellátás gyengesége) miatt van a beszűkülés, akkor más a helyzet.

2016. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Fiatalkori depressziónál is gond szokott lenni a gyakorlati dolgokkal.

Egy durva példát irok le: azt szokták mondani, hogy azért kevesebb a női öngyilkos, mert a nők nagy része szégyelli, ha kosz van körülötte, ezért mielőtt öngyilkos lenne, nekiáll takaritani, nehogy koszban találják majd meg... aztán mire kitakarít, addigra észhez is tér, mert egy tiszta környezet mindjárt megoldhatóbbnak mutatja a problémákat.

Ilyesmire gondoltam a gyakorlati dolgokban való segitéskor. Beszűkült állapotú embert általában vissza kell vezetni az élet rendes viteléhez, pl. a rendszeres étkezéshez, mosdáshoz. De tényleg attól függ, hogy milyen állapotban van.

2016. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És kik mondjuk egyedül van és nincsenek hozzátartozói azzal mi lesz? Ki segít olyanon?
2016. júl. 7. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!