Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyit kernek a pszichologuso...

Mennyit kernek a pszichologusok? Milyen a jo pszichologus? Mi alapjan keressek megfelelot? Esetleg, nektek milyen ugyben segitettek sikeresen vagy nem sikeresen?

Figyelt kérdés
Koszonom szepen a valaszokat.

2016. júl. 8. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:

6-10000 kb első alkalomra. A többi megegyezés kérdése.

Azt honnan tudod, hogy neked pszichológus kell?

2016. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugy erzem egy pszichologussal jol megtudom beszelni a problemaim, mikozben kello ralatasa es objektiv viszonyulasa van a dolgokkal kapcsolatban. Mi masert?
2016. júl. 8. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég kevés helyen (alapítványoknál, kórházaknál, nevtan, családsegítő) elérhető TB által támogatott pszichológus vagy kedvezményes terápia. A többi ára módszertől és szakemebertől függ, 6-8 ezer Ft átlagár egy alkalomra.

A jó pszichológus aki ismeri a korlátait, és megfelelő szaktudással rendelkezik. Az elsőről előzőleg nincs tudomásod, csak reméled a másodikról pedig tudsz tájékozódni. Minimum okleves pszichológusnak kell lennie. Innentől fogva a problémád jellegéből és a te személyiségedből adódik, hogy mire van szükséged.

Ha krízisben vagy vagy életvezetési problémád van egy okleveles pszichológus ugyanúgy tud segíteni, mint egy klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta. Utóbbi viszont a személyiségzavarokhoz is ért.

Bár elég széles spektrumú a tudásuk a pszichológusoknak (a szakpszichológusoknak és pszichoterapeutáknak meg főként), ők is specializálódnak sokszor, lehetnek kiemelt területeik, amikkel jobban foglalkoznak. Ez egyrészt a honlapjuk alapján derül ki vagy keresőportálokon tudsz rákeresni (pl. pszichológuskereső), illetve a módszerspecifikus képzettségükből is következtethetsz. Na és itt érkezünk el a személyiségedhez. Nem mindegy, hogy te miben érzed magad komfortosan. Ha úgy érzed nehezedre esik kifejezni magad szavakkal, de pl szimbólumokkal, képekkel, mozdulatokkal már könnyebb, választhatsz olyan pszichológust aki érti a szimbólumterápiához, vagy a pszichodrámához vagy művészetterápiához.

Persze a problémád jellegéből adódóan is vannak módszerek, amik jobban illenek hozzád, pl. rossz szokások leküzdésében a kognitív viselkedésterápia, szorongás enyhítésében pozitív pszichológiai módszerek, poszttraumás stressz szindróma esetén EMDR...

Elég széles a skála :)

Ha leírod nagyjából a problémád, lehet okosabbak leszünk, ha nem akarod megosztani, akkor meg ajánloma pszichológuskeresőt.

2016. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a pszichológus megfelelő, aki kiképzett terapeuta. Ilyenből is sokféle van, a leghatékonyabb a mélylélektani terápiára kiképzett (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni módszerek).

A terapeuta nem "beszélget", hanem gyógyító módszereket alkalmaz.

2016. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ...

Hát remélem, hogy ettől miindenki okosabb lesz. Utána néztem a poszttraumás stressznek és arra jutottam, lehet ez is közrejátszik a dologban. Lényegében volt egy válás családban, ami sok veszekedéssel, kis verekedéssel és huzavonával járt együtt, amin szüleim nem tudnak túllépni, egymást hibáztatják, és én ennek iszom a levét, de én már szeretnék kikerülni, ebből a sehova nem vezető szituációból. Két részre szakadt a család, és megfelelő körülmények hiányában tanulási problémáim adódtak, ez magával hozta, hogy olyan szubkultúrába kerültem, ahol drog használat volt és én is az áldozattá váltam, illetve értek atrocitások is a társaságon belül. Természetesen hibáztam, hogy ilyen útra tévelyedtem, de nem tudtam ellene tenni sajnos. Egyébként évek óta rendbe vagyok a drog tekintetében, de úgyérzem még nem tudtam talpra állni, sajnos valahogy a szüleim viszonya hozzám és a történtekhez, nem megfelelő, vagyis kevés ahhoz, hogy helyreállítsam magam. Táncos vagyok és volt egy komolyabb sérülésem, amiből nem tud épültem fel teljesen. Barátaim lemorzsolódtak, -hagytam lemorzsolódni őket-... Végülis a fő probléma az elétvezetésemmel és a szorongással(hipohondria) kapcsoaltosan van.

2016. júl. 8. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem. Az eseted szerintem nem korlátozik egy módszerre, életvezetési problémák, krízis, szorongás- ezek mind egy okleveles pszichológus megoldási körébe tartozhatnak. Lehet, hogy nem árt ha van némi addiktológiai háttértudása is, olyat biztosan találsz aki pszichológus és addiktológus vagy pszichológus és addiktológiai konzultáns.
2016. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!