Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus hallgatóknak,...

Pszichológus hallgatóknak, vagy végzetteknek ha erre jártok, mi a véleményetek nektek dr Csernus Imréről?

Figyelt kérdés
Szerintetek oké, amit ő csinál a pácienseivel?

2016. júl. 18. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én pszichiáteremet kérdeztem csernusról azt mondja nem lenne etikus véleményt mondania kollegáról de szerinte se bírják sokan a csernus stílusát. Mondtam neki hogy nekem sem tetszik mert nagyon durván beszél.
2016. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Youtubeon nezd meg Puzser velemenyet rola, nagyjabol az enyem is ugyanaz.
2016. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokfajta stílusa lehet egy terapeutának, ez a személyiségétől, klientúrájától is függ. Egy ilyen konkvisztádor típusú terapeuta remek pl. addikciók kezelésben- és hát ez Csernus szakterülete.Hasonló szókimondó orvossal találkoztam én is, fél év terápia után. A terápiába egy nagyon támogató, gyengéd nőhöz jártam, de úgy éreztem egy helyben toporgunk. Ez a férfi orvos egyáltalán nem fogta vissza magát, megmondta a véleményét, és felnyitotta a szemem egy alkalom után. Szerintem mindkétfajta szakemberre szükség van, de mivel nekem változnom, változtatnom kellett, többet értem azzal, ha egyenesen a szemembe mondták, a véleményüket.
2016. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

utolsó én tiszteletben tartom a véleményedet meg te érzed hogy mi használ. De a leveledből azt veszem ki hogy egy kicsit mazochisztikus viselkedésed van sajnos mert az nem jó ha azt szereted aki bánt téged. Pl: most eza férfi pszichiáter nem segít neked hanem elnyom és megmondja mit tegyél. Én inkább egy gyengéd támogató pszichiátert javaolnék mert lehet hogy az egy helyben toporgás többet ér mintha elvenné egy agresszív férfi a maradék önbecsülésedet is. De ahogy gondolod persze


Ja és csernus nem hogy drogfüggőknek meg alkoholfüggőknek hanem senkinek se való. A pszichiátereknek kell egy minimális empátia legalább csernusban a csírája sincs meg az együttérzésnek. Hogy akar így segíteni máson ha nem fogja fel a problémáikat a pszichés zavaros embereknek?

2016. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

Azért elég meredek valakiről egyetlen komment alapján véleményt mondani :) Főként, hogy semmit nem tudsz a párbeszédről, terápiáról, a problémámról. Közel sem az a helyzet, amit te gondolsz, párkereséssel/pártalással/nőiesség megélésével voltak (vannak?) gondjaim. A terapeutával döcögtünk, ez a férfi meg megmondta nagyon őszinte, de egyáltalán nem bántó véleményét. Amíg Csernus őszintén beszél, és ezt a "közönsége" értékeli, addig nincs vele baj. Mondjuk nem tenném egy hospiceban pszichológusnak, nem vezettetnék vele szupportív csoportot, és nem csináltatnék vele semmit, ahol a konfrontálás ártó. Mert ahhoz nagyon ért. Ez az egyik legnehezebb a terápiában, Csernus meg ebben szakértő. Viszont a támogató attitűd ami úgy látszik nem megy neki. Egy drogfüggőnél meg marhára nem a fejsimire van szükség.

2016. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

uTolsó örülök hogy már pszichiáternek is tartod magad hogy tudd mi való egy drogfüggőnek ;)


idióta vagy

2016. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért, te pszichológus vagy pszichológushallgató vagy ? :) Lévén megszólított, gondoltam válaszolok. Egyébként egy szóval sem mondtam, hogy pszichiáternél voltam. Azt mondtam orvos.
2016. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :) Bár arra kíváncsi lennék hányan vagytok szakmabeliek, vagy éppen diákok a hozzászólók közül.
2016. júl. 19. 10:06
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem pszichológus, pszichiáter vagyok, ráadásul pont addiktológus (meg gyermek- és ifjúságpszichiátriával is foglalkozom). Addiktológóiai szemléletben hasonlóképpen dolgozom, mint ő. A személyes véleményem dr. Csernus Imréről az, hogy a módszere remek, minthogy nálam is bevált. Empátia pedig igenis van benne, ha értenétek egy picit hozzá, vagy ha csak indulatoktól és megbotránkozásoktól mentesen képesek lennétek figyelni arra, amit mond, pontosan látnátok, hogy van. Viszont egy pszichiáternek nem az a dolga, hogy érzelegjen, hanem az, hogy legjobb tudásának megfelelően segítsen a betegén. Valamit elárulnak a módszeréről a statisztikái, márpedig a legjobbak között vannak Magyarországon, barátaim. :)

Másrészről igen, lehet hőzöngeni, hogy így meg úgy beszél szegény betegekkel, hát elárulok nektek egy titkot: akik önhibájukból kerültek oda, azoknak valahogy fel kell nyitni a szemüket, és máshogy nem megy, és tapasztalatból mondom, hogy nem megy. A karrierem kezdetén milyen kis finomkodó is voltam, aztán megbosszulta magát. Hogy úgy hazudtak a képembe a betegeim, mintha egy utolsó kutya lennék. Aztán, miután szemléletet váltottam, és nekiálltam DOLGOZNI, azóta volt nem több, mint 14 betegem, aki visszaesett, az összes többi letette a cuccot. Volt, hogy a beteg üvöltött, még meg is támadott pár, és láss csodát: Megérte, vért izzadt, ahogy mondtam, üvöltözött pár, pár ütött-rúgott, de miután ezeket a köröket lefutottuk, vért izzadva megcsinálták, és nagyon nem érdekel, hogy lett pár mokkám, arra esküdtem fel, hogy gyógyítani fogok, és ehhez hű is maradok. Mert tudjátok, az eredmény, mikor a függő szemében látni, hogy ráeszmél: Elb*szta és helyre akarja hozni. Hát, én ezt gondolom. Csernus egy remek orvos, és több ilyenre lenne szükség. Voltaképpen az ő szemléletét kellene terjeszteni, mert aztán hipp-hopp rájönnének a pszichiáterek, hogy addig nem lehet gyógyszert felírni, míg a helyrehozható hibákat helyre nem hoztuk. Ha utána is maradnak vissza tünetek, amikre nincs túl sok magyarázat, akkor lehet gyógyszerhez nyúlni.

2016. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

utolsó hát én nem mennék olyan pszichiáterhez mint a csernus. Lehet hogy te szakmabeliként elfogult vagy vele szemben de nekem van tapasztalatom szakemberekről sok pszichológusnál voltam már, pszichiáternél is és a csernusnak meghallgattam ÉLŐBEN egy előadását és össze tudom hasonlítani őket.


Elhiszem hogy van akinek használhat ez a lealázó meg káromkodós stílus de nem lehet álltalánosítani.

2016. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!