Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EZ VAlamiféle személyiségzavar...

EZ VAlamiféle személyiségzavar hogy idősebb nők voltak eddig a barátnőim? Kapcsolatfüggő vagyok? 21/f

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok és sajnos nagyon szorongós, depressziós is. Már három éve van egy pszichiáterem aki nő és kb 50 éves Ő ír fel nekem gyógyszert és pszichoterápiát is alkalmaz. Nagyon jó vele beszélgetnem alig várom hogy tudjak hozá menni most így nyáron nem fogad és nagyon hiányzik. Egy kicsit szerelmes is vagyok belé a modorába, a hangsúlyába de az a mély búgó hangja nagyon csábít engem és megnyugtat. Jól öltözik mindig magassarkú van rajta és ilyen lengő sál is. Sokszor mondtam neki hogy kedves és bókolni szoktam neki néha zavarba jön és elpirul. Nem tudom hogy tetszek e neki nem merem megkérdezni.


A kérdésre visszatérve eddig csak idősebb barátnőim voltak. 17 évesen volt egy 26 éves csajom akivel együtt voltam egy évig. Aztán 19 évesen egy 27 évessel jöttem össze a discoba. Majd kb másfél éve egy korombeli huszonöt éves lánnyal jártam amikor összejöttem vele épp húsz éves lette. Pszichiáterem furcsállta hogy idősebb lányok tetszenek. Mondta hogy kötődési zavarom van, függők más emberektől és az egyetemi tanáraimra úgy tekintek mint a saját anyámra és úgy is viselkedek velük és előhívok belőlük egyfajta védelmező meg szeretgető mintát.


A diagnózisaim F41.2 és F6070 gyógyszert is szedek seroxat-ot. A kérdésem hogy lehet valamilyen személyiségbeli problémám? Merrt én normálisnak gondolom magam amúgy mondtam is pszichiáteremnek erre elkezdett self zavarról beszélni meg hogy függök a társamtól, nem vállalok felelsőséget és szimbiotikus kapcsolati igényem van. Ezt így elmondta de nem nagyon értem mert nem vagyok pszichiáter. Szerintetek ez mit jelenthet? Súlyos?



2016. júl. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek BNO kódok, szorongásos és depresszív zavar (erre kapod a seroxatot), és dependens személyiségzavar a diagnózisod.

valami attól lesz "súlyos", hogy mennyire visszafordítható, de legfőképpen mennyire zavarja az illetőt a mindennapi életében. Nem baj, ha az idősebb nők vonzanak, de a dependencián érdemes dolgozni, hiszen nem lesz mindig ott valaki melletted, hogy gondoskodjon rólad, befizesse a számlákat stb.

2016. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kevert szorongásos és depresszív zavar és függő személyiségzavar. Tehát igen, ez személyiségbeli probléma, a kevert szorongásos és depresszív zavar meg az.


Függsz a társadtól... Ez azt jelenti, hogy a társadra nem társadként, hanem mintegy támasztékként tekintesz. Valószínűleg ezért is van, hogy az idősebb hölgyekhez vonzódsz.

"az egyetemi tanáraimra úgy tekintek mint a saját anyámra és úgy is viselkedek velük és előhívok belőlük egyfajta védelmező meg szeretgető mintát."

Mire utal ez a félmondat? Arra, hogy a kapcsolataidban a nőkkel valószínűleg az édesanyádat keresed. Ez akkor szokott előjönni, mikor az édesanyával a kapcsolat túl szoros vagy túl laza.


Nem vállalsz felelősséget. Ez azt jelenti, hogy mivel a társadra, mint mondottam, mintegy támasztékként, ANYAKÉNT tekintesz, a problémáidat megpróbálod velük megoldatni, ez utalhat negatív önképre is (self-zavar).


"és előhívok belőlük egyfajta védelmező meg szeretgető mintát."

Tehát a kapcsolataidban a felelősség áthárítását/eltussolását a védelmező környezet megteremtésével éred el.


Szimbiotikus kapcsolati igény pedig azt jelenti, hogy a kölcsönös haszonszerzést keresed, inkább a te oldaladról hasznosat, és nem az érzelmileg elmélyülőt.


Ha van még kérdésed, írj privátot.

2016. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nincs ezzel baj egy jóféle MILF-nek nagyon nehéz ellenállni:)
2016. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
anyakomplexus? lol, én sokkal inkább dugnék idősebb nőt, mert "nem normális" és pont ez az izgalmas, de a saját anyámat nem dugnám meg lol ... És nem az ölükbe akarnék feküdni hogy dédelgessenek haha hülyék ezek a pszihológusok csak habognak össze vissza...
2016. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!