Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavarosok, borderli...

Személyiségzavarosok, borderline személyiségzavarosok, hogyan viselkedtek párotokkal? Milyen könnyen tud megbántani és mivel?

Figyelt kérdés

2016. júl. 29. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

leginkább azzal, hogyha rideg és nem sikerül elsőre kiszedni belőle, miért. ilyenkor őrlöm magam és teljesen megkattanok, ha nem tudom, mi bántja. meg ha nem mutatja ki annyira és olyan módon, amilyenre nekem igényem lenne, hogy szeret, akkor attól nagyon be tudok zuhanni. amúgy pedig nem szívesen megyek nélküle sehová és a lehető legtöbb időt vele szeretném tölteni (szerencsére ezzel ő is így van). ezek most a negatívumok (kivétel az utolsót, amit írtam, mert az csak félig), de ezek mellett számtalan jó dolog van a kapcsolatunkban, szerelem, szenvedély, erős kötődés, stb.


21/L

2016. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Foggal körömmel ragaszkodom Hozzá, idealista és naív módon szerelmes vagyok Belé, intenzíven igénylem a fizikai együttléteket (odabújás, csók, szexualitás, bármi ami fizikailag azt jelenti, hogy "Szeretlek és nem tudok Nélküled élni"). Ki akarom Őt magamnak sajátítani úgy, hogy kizárólag én akarom boldoggá tenni, mert úgy érzem nem vagyok elég jó önmagamban, így az egyetlen értékem ha én adok meg neki minden olyan élményt amitől mellettem akar maradni és szüksége lesz rám és szeretni fog mindig.
2016. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy lassan 1 évtizede tartó párkapcsolatom van. Teli van fájdalommal és szenvedéssel. Anyukám és az orvosom is szeretné, ha el tudnám engedni ezt a rengeteg terhet, amit egymás miatt élünk át, lehetőségem is lenne elköltözni tőle és nem kéne rettegnem miatta többé. De félek, hogyha elhagyom, akkor sokkal rosszabb fog nekem jutni. A legnagyobb félelmem, hogy egy olyan férfiba szeretnék bele, aki börtönbe juttat és elhagy, vagy rendszeresen megcsal a szemem előtt, vagy rendszeresen ver és kényszerít. Úgy érzem, hogy jól jártam még így is, ami most van annak ellenére, hogy emiatt nem tudok kilépni a betegségeimből. És nem akarom esetleg más életét is tönkretenni, mert másra nem vagyok jó, csak fájdalmat okozni. Ha el kéne hagynom, már nem lenne miért élnem, ha fájdalmas is, de így van motivációja a napjaimnak: muszáj felkelnem, különben bántani fog, muszáj kitakarítom, különben bántani fog stb. ha nem félnék tőle, akkor talán motivációm sem lenne élni. És amúgy sincs másom, mindenkit elvesztettem, anyával is eltávolodtunk egymástól.

Hogy hogyan viselkedem a párommal, az a szituációtól függ leginkább. Próbálok tökéletes lenni a számára, de amikor ez nem sikerül, mert nem tetszem neki, akkor kikelek magamból és attól kezdve már csak rólam szól a történet. Kiabálok, elszaladok, elveszem a szíját és verem magam, bármi, csak ne kelljen azt éreznem, hogy nem vagyok neki elég. Túl sokat foglalkozom magammal, azért van ez.

23/L


Kérdező, neked is ilyen betegséged van?

2017. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!