Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte naponta járom meg a...

Szinte naponta járom meg a mennyet és a poklot. Mi bajom van?

Figyelt kérdés

Van olyan hogy csak nézem a TV-t, tetszik amit látok, hallgatom a zenét, tetszik amit hallok, és indokolatlanul túláradó, felpörgött jókedvet érzek. Sokszor érzem ezt vezetés, biciklizés közben is, vagy egy jó buliban a haverokkal. Aztán amint ez megszűnik, jön a mély depresszió, sokszor csak ülök vagy fekszek magam elé bámulva és azt érzem, hogy semmi értelme az életnek, elképzelem ahogy szívrohamot kapok és meghalok, és hogy mennyire itt hagynám ezt a világot.

Van hogy ez naponta váltakozik, van hogy hetente, teljesen kiszámíthatatlanul.

A legrosszabb, mikor a felpörgés hirtelen megszűnik.

Legutóbb is tök jól éreztem magam egy koncerten a barátaimmal, utána beültünk egyet iszogatni még, aztán hajnalban hazamentem és bumm, mintha elvágták volna, egyből jött az üresség, sötétség, fájdalom.

Aki ilyet él át az hogy tudja kezelni? Van rá valami hatásos módszer? Mert nekem egyre nehezebb és a környezetemnek sem lehet könnyű.

Sokszor nincs is kedvem kimozdulni, de amikor rászánom magam, tök jó lesz a végén. Viszont mikor véget ér a buli, akkor annyi, mint a dubstepben a drop, akkorát zuhan a hangulatom.

A munkámat szeretem, abban is ki tudom pörögni magam, de amikor vége, ismét drop.

Soha nem használtam semmilyen drogot, de kb azt érzem, mint aki pörög a speedtől utána meg majd megpusztul az elvonási tünetektől. És ugyanúgy, ha pörgés és eufória van, aludni is kevesebbet alszom, már várom hogy legalább a 6 óra alvás meglegyen, mert nem bírok se elaludni, se ágyban maradni könnyen.

Amikor meg mélyponton vagyok, fél napokat átalszom, mégse elég.

Mi bajom lehet szerintetek?


2016. aug. 7. 04:50
 1/5 TR75 ***** válasza:
Atípusos depresszió? Bipoláris depresszió? Vagy ciklotímiás betegség (ami az enyhe bipolárist jelenti)?
2016. aug. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
Jut eszembe, a Bura.hu-n olvashatsz erről bővebben (ma nem elérhető a honlap, de keresőből a tárolt változat ma is elérhető).
2016. aug. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem bipoláris zavar, ezt még látatlanban is 1000000%-ra mondom. Egyrészt még a rapid ciklusokkal rendelkező bipoláris kórképeknél is irodalmi ritkaság, ha 48 órára lemennek a ciklusok, másrészt az, hogy jól érzi magát a kérdező, még nem jelenti, hogy mániás epizódot él át.

Ez valószínűleg unipoláris zavar lesz, periodikus depresszió. Ez azt jelenti, hogy van egy tünetmentes időszak, amikor a beteg jól van, aztán gyorsan elindul a lejtőn, és egy depresszív periódus következik.

Fontos elkülíteni a bipoláris zavaroktól.

A bipoláris, az kettő sarokra, vagyis két végletre, a mániás és a depresszív epizódokra utal. Önmagában a felpörgött jókedv még jelent mániás epizódot.

Az unipoláris zavarokban uni, azaz 1 sarok, egy véglet tapasztalható, vagy mániás vagy depresszív periódus, és mindig jellemzi tünetmentes szakasz is a lefolyását.

Ezek a tünetmentes szakaszok némely esetben alig észreehetően rövidek, de ott vannak, és nem mindig könnyű elkülöníteni a bipoláris zavaroktól.

Természetes, hogy neten keresztül semmi biztosat nemtudok mondani, pszichiátert érdemes lehet megkeresni.

Jobbulást kívánok. :)

2016. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

észrevehetően*

nem tudok*

Bocsánat. :)

2016. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.Tini vagy?2 nő?

Borderline ?

2016. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!