Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez mitől és miért...

Szerintetek ez mitől és miért van?

Figyelt kérdés
Kisgyerekként nagyon sokat jártunk rokonokhoz és ők is hozzánk. De anyámék meg antiszociálisak (valamelyest én is az vagyok, de próbálok mindig kimozdulni és haverkodni másokkal), emiatt nem jártunk máshova. Sokat csesztetett az egyik rokon és én örülni tudnék, ha meghalna! Sok sértésben volt részem miatta mind ovisként, mind általános iskolásként, mind gimisként, mind végzősként! Azt hiszi, hogy ő a mindenség, neki mindent lehet, beszólhat mindenkinek jogtalanul, miközben a saját hibáit nem veszi észre! És az ő halálának örülnék egyedül, a többi rokonénak nem, javarészüket egyszerűen csak nem bírom. A kisgyerekként ért sok csesztetés miatt érezhetek így aziránt a rokon iránt és a többi iránt?

2016. aug. 15. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Egyszeruen utalod. Ennyi. De azt jo ha tudod, hogy az utalkozassal csak magadnak artasz.
2016. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 3 dolgot tehetsz.

1 megkérdezed ezt a rokont h mért bánt folyton téged.Azt se felejtsd el megkérdezni h haragszik e rád valamiért Beszéld meg vele h a piszkálódása neked mennyire rosszul esik.Lehet h ő csak viccnek szánja az egészet és nem is tud arról h neked ez fáj .


2 Ne menj ki a szobádból mikor jön ez a rokon ,vagy ha tudod h jön menj el otthonról.Ha ti mentek el hozzájuk ne menj el mond azt az anyukádnak h sok a tanulni valód edzésed lesz korrepetálnod kell az osztálytársadat matekból,az osztályfőnököd megkért h segíts neki délután,v mond azt h suli után találtál magadnak diák munkát és oda mész állás interjúra. A nem jól érzem magam sztori átlátszó trükk ezt ne mond.

Ha ennek a rokonodnak van esze akkor fel fog neki tűnni az h te kerülöd a társaságát és előbb utóbb rá fog jönni arra h ennek valami oka lehet és ha rá kérdez az okra akkor el mondhatod neki a vele kapcsolatos sérelmeidet.

3 dolog amit tehetsz nem hagyod magadat és vissza szólsz neki valami jó cifrát és fejéhez vágod az ő hibáját.Meg mondod neki h te inkább fogd be a szádat mert ha xy nem vett volna feleségül még mindig abba az 1 szobás putriba nyomorognál,v fogd be a szádat mert én legalább el járok iskolába és nem a férjem pénzén élősködök mind te,v fogd be a szádat mert te csak akkor látogatod meg a dédit mikor nyugdíjat kap vagy pont te beszélsz akinek 2 abortusza is volt stb.

A 3. változatot csak akkor alkalmazd ha az első 2 nem válik be.

2016. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő már egy idősebb rokon és nem csak velem volt ilyen, hanem most elment a lányának a családjával nyaralni az egyik távoli rokonhoz és ott beszólt az egyik kislánynak, hogy túlsúlyos. De nem óvatoskodott, hanem elég durván mondta meg. Már egy jó ideje nem látom, de attól még zavar, hogy másokkal is ilyen, mint amilyen velem volt! Meg én most fogok egyetemre menni, szóval csak a matek korrepetálás és a diákmunka jöhet szóba.
2016. aug. 15. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden családban van ilyen elviselhetetlen rokon, aki mindenkit kritizál, piszkál, okoskodik és dirigál, nekem is herótom van tőle.
2016. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában aki más embereket csúfol meg más embereken gúnyolódik annak saját magával vannak önértékelési gondjai.Azért csinálja h eltakarja vele a saját szennyesét nem szeretné ha kiderülnének a 4fal közötti gondjai.Az ilyenek mindig másokkal vannak elfoglalva másokat figyelnek mert az életük pont olyan üres és unalmas mind amilyenek ők maguk.Az ilyen rosszindulatú emberek el baszták az életüket és irigyek arra akinek több jutott a jóból v boldogabb.
2016. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó komentelő vagyok.Lehet h nem boldog a házassága.A felesége teherbe esett ennek meg kényszerből feleségül kellett vennie,v szar a munka helye minimál bérért gürizik és nyalja a főnöke seggét h ne rúgja ki és ezek miatt megkeseredett és minden olyan embert rokont piszkál aki többre vitte az életbe mint ő.
2016. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Először is a második válaszolóval nem értek egyet, mert azzal, hogy nem mészy ki, és még hazugsággal alá is támasztod ezt, a problémát elkerülöd, és nem oldod meg.

Alapvetően nincs semmi baj a gondolattal, utálod. Node...

Mi lenne, ha elmondanád neki, hogy nagyon rosszul esett a sok csesztetés, amit kaptál tőle? Én ezt tenném a helyedben. :)

Ha meg nem jön össze, te mindent megtettél, és utána nyugodtan konstatálhatod, hogy nem fog összejönni, és nyugodt lehetsz vére, mert TE mindent megtettél a dologért.

2016. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!