Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extrém-extrém izzadás?

Extrém-extrém izzadás?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve vettem észre magamon, hogy ha elkell menjek itthonról, már az öltözés után elkezdek izzadni, azonban nem annyira, hogy átüssön a pólón. Melegem is van, még hidegben is amikor készülődök.

Gyalog szoktam közlekedni, és semmi probléma nincs akkor amikor megyek. Nyáron a napsütésben picit izzadok, de elviselhető.

Ahogy embereket látok, elkezdek jobban izzadni, de ez sem vészes annyira.

Azonban ahogy bemegyek bármilyen helyre hirtelen elkezdek extrémen izzadni, főleg az arcomon.

PL. Iskolába elmegyek, az úton semmi baj! Amikor mozgok teljesen normális az izzadás. Ahogy beérek, és leülök elkezdek izzadni.

Utána nézem, hogy ki néz, és mégjobban izzadok. Nagyon idegesít már.

Elmentem a kórházba, az úton semmi extra, ahogy bementem a váróterembe, leültem, elkezdett ömleni rólam a víz..


Kutakodtam a témában. Illetve csináltam magamom pár tesztet. Az utcánk eléggé csendes, és van egy zsákutca. A zsákutcában sétálgattam 20 percet! Bementem a házba, leültem és semmi izzadás. Itthon amikor vagyok, nem izzadok. Csak ha nagyon meleg van, amikor mások is.



Kijelenthető, hogy pszichés alapon megy?

Eléggé zárkózott ember vagyok, tele félelemmel, és szorongok ha nagy a tömeg, azt hiszem mindenki engem néz, és néha ha beszélnem kell egy idegennel nagyon halkan teszem azt, vagy ha hirtelen spontán elkezdek vele beszélni ráeszmélek pár mp múlva, hogy beszélek vele ezért elönti a fejemet a forróság, a hangom elcsuklik.

Ha itthon kell beszélgessek akár a szüleimmel, vagy a testvéreimmel, egyáltalán nincs ilyen probléma.



2016. aug. 23. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A szorongás miatt van, azt kellene valahogy leküzdened. Így reagál a tested.
2016. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Most megyek egyetemre, új környezet, stb. Remélem sikerül változtatni, mert ez már nem állapot. Nagyon kellemetlenül érzem magam, amikor egy hivatalos helyen is odakell menjek egy ablakhoz, és szó szerint ömlik az arcomról a víz. Cikinek tartom, hogy törölgessem magam, és mindig azon gondolkozom, hogy tuti röhög magában, vagy undorítónak tart, miközben biztos nem érdeklem, csak bemesélem magamnak. Ettől meg mégjobban izzadok. Halkan beszélek, és hirtelen arra sem tudok relfexből felelni, hogy hány éves vagyok, mikor születtem, vagy mi a telefonszámom. Ördögi körforgás ez.. és kell minimum 10-15 perc mire megnyugszom. Onnantól már nem jön elő ez az izzadás.
2016. aug. 23. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez ördögi kör, mert ha az izzadásra irányítod a figyelmed, még jobban fogsz izzadni. Tapasztalatból mondom, próbáld meg elvonni róla egy kicsit a figyelmed, gondolj bármi másra. Ha egyszer-kétszer sikerül, azt veszed észre, hogy már nem is izzadsz annyira és ez önbizalmat fog adni.
2016. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Az egyetem megkezdéséig még párszor úgyis elkell menjek pár helyre, gyakorolni fogom! :)
2016. aug. 23. 16:48
 5/8 anonim válasza:

Hasonlóan voltam én is ezzel,változtattam a hozzáállásomon és azóta jó.

A lényeg,hogy szard le az idegeneket ill. a véleményüket.

Bárki bármit mond szard le, csak az a fontos hogy magadnak megfelelj. :)

2016. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Illetve ahogy elöttem már írták,önbizalom és gondolj bármi másra.
2016. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Közben beszereztem az antisudoricát az egyetemre, illetve sokat foglalkozom a belsőmmel.

Remélem megváltozik valami! :)

2016. szept. 2. 22:41
 8/8 anonim válasza:
Egyszer lehet el kéne menni szakemberhez segit feltárni az okokat.
2016. szept. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!