Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizáció vagy esetleg...

Derealizáció vagy esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, a pszichiáter felírt nekem Fevarint, amit egy hete kezdtem el szedni. Sajnos a rosszullétek nem csillapodtak, inkább új formában jelent meg a pánik. Éjszaka felébredek az alvásból, a fejem zsibbad, olyan, mintha húzná szét valami, a mellkasomat szintén ilyen fura zsibbadás önti el, aztán üvöltözve átrohanok a szüleim szobájába, hogy megnyugodjak. A pulzusom persze az egekben, de ebből semmit nem érzékelek, csak miután megnyugodtam. Olyan érzésem van, hogy meg fogok halni. Aztán tegnap este más is előjött. Ez egy leírhatatlan érzés, nagyon rossz, közbe ilyen filozófikus gondolatok futnak át az agyamon. Miért vagyunk a világon? Egyáltalán ez tényleg a valóság, vagy valami más? Nehéz megfogalmazni, amit érzek, de olyanokat gondolok, hogy hogyan lehetséges a látás, miért úgy látok, ahogy, magamat miért nem látom stb. És míg ez mind átfut az agyamon, jön is már a zsibbadás és az érzés, hogy most aztán vége, vége lesz ennek a világnak és megyek valami másikba. Meg olyan is van, hogy nézem az anyukámat és azt gondolom, hogy tényleg így néz ki? Mi van, ha egy idegen ember, nem is az anyukám? Mi lehet ez? Kérem, akinek volt hasonló, az írjon vagy bárki, aki egy picikét is tud segíteni, az segítsen! Köszönöm.

17/L



2016. aug. 28. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Járj be suliba. Ha otthon vagy mozdulj ki keress barátokat, ha nincsenek. Túl sokat vagy egyedül az a baj.
2016. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, és találkozni is szoktam velük. A suli még csak most fog kezdődni, de már sajnos előre félek, hogy mi lesz, ha ott is előjön.
2016. aug. 28. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánsok az első 1-2 hétben - gyakran nagyon - felerősítik a meglévő tüneteket, sőt hozhatnak újakat is.

Ezért szoktak mellé nyugtatót is felírni. Pár hét után javulni fog.

2016. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nyugtatót nem kaptam, de remélem jobban leszek! :)
2016. aug. 29. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!