Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió vagy...

Ez lehet depresszió vagy egyre jobban depresszióba átmenő dolgok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Először is elmondom 11 éves fiú vagyok, tudom aa ez csak egy taknyos kölyök nem kell foglalkozni vele, lehetnétek ilyen véleménnyel is de nem szeretnék ilyen válaszokat.

Na az a helyzet hogy ötödikes tanuló vagyok és elég jó tanuló voltam alsóban - remélem most is az leszek - és nem is efelől de majdnem minden nap sírok és szorongok minimum egy fél órát hogy én nem akarok holnap iskolába menni, pont azért mert mindig ki vagyok rekesztve a többiek közül van 1-2 barátom de velük se tudok mindig játszani, ellenni, anyukám talált magának egy barátot és hazajön és egyből tartja skypon a kapcsolatot vele, délutántól egészen estig, szóval ha ezeket elmondanám nagy valószínűséggel letojna. Van egy másik ok is amiatt majdnem minden nap sírok az az hogy apukámmal igaz minden hétvégén együtt vagyunk mégis mindig sírok érte. Ez depresszió/átmehet depresszióba? Igen ezt megkérdezhetném apukámtól is, meg is fogom mert ő próbálna segíteni/előtte nem szégyelleném.



2016. aug. 31. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogyha messze áll a depressziótól tudnátok valami tanácsot adni hogyan lehetne valamit kezdeni ezzel?
2016. aug. 31. 21:59
 2/7 anonim ***** válasza:
beszélj az iskolapszichológussal
2016. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyan nekünk nincs....
2016. aug. 31. 22:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi alapján nem tűnik depressziónak. Csak magányosnak érzed magad. Hogy átmenni át mehet-e abba? Meglehet.


Mondd el ezeket anyukádnak! Addig, míg el nem mondod, ne mondj olyat,hogy nagy valószínűséggel le fogja tojni. Nincs veszíteni valód azzal,ha elmondod.

2016. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem depressziónak tűnik- hanem szorongásnak, ami egy olyan félelem, aminek nincs konkrét oka. Apukáddal beszéld meg, hogy kirekesztettnek, magányosnak érzed magad, jó lenne, ha tudna segíteni. Esetleg van olyan tanár, akivel tudnál erről beszélni, akiben bízol? a tanarak nevelők is, fogják érteni a gondodat. Próbálj meg addig is egy kicsit lazítani, este már nem gépezni , hanem jó, nyugodt zenét hallgatni - lesz, ahogy lesz! 1-2 barátod van, azokat becsül meg, az nagyon fontos. Nincs valami, szakkör, sport, zene, rajz egyéb iskolán kívüli tevékenység, amit szeretsz? Ott is társaságban lennél és talán még jobbak közt, a közös érdeklődés összehozza az embereket.
2016. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Apumnak elmondom benne megbízom, de ismerem anyát ha elmondom lehet mond rá valamit és kész, + elmondja a hapsinak és azt nagyon nem szeretném.
2016. aug. 31. 22:18
 7/7 anonim válasza:
Egészen 1. osztálytól ezt élem át Én is. Sokat bántottak/bántanak is. Most 10.-es vagyok, azóta sem változott semmi. Hozzászoktam és úgy állok hozzá hogy ha eddig kibírtam, akkor most is ki fogom. Próbálj Te is így tenni, DE mindenképp keress valakit akinek ezt ki tudod beszélni. Nekem nem volt és most itt vagyok egy önbizalomhiányos, ellustult emberke. Sok kitartást:)
2016. szept. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!