Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogfüggőn segíteni? Sos

Drogfüggőn segíteni? Sos

Figyelt kérdés
Van egy számomra nagyon fontos személy ,aki drogozik. Az utóbbi időben eléggé belevetette magát ebbe a rossz szokásba. Mit tehetnék én? Van olyan egyesület,vagy esetleg bármi olyan szervezet amivel ha felveszem a kapcsolatot akkor beviszik kórházba esetleg és leszoktatják? Tudom hogy elsősorban az fontos hogy ő is akarja,de ő most ebben benne van és nem fogja belátni hogy segítségre van szüksége,ugyanakkof a drog mégsem olyan mint a szimpla alkohol v cigi hogy legálisan fogyaszthat Aztan ha ő is beleegyezik akkor segítenek neki leszokni...

2016. aug. 31. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nincs erre lehetőség. Vagy bevonul önkéntesen, vagy keres segítséget, vagy majd a toxikológiáról szállítják át...
2016. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

'Mit tehetnék én?'


Semmit. Ha o nem akar leszokni, nem ker segitseget, akkor te semmivel nem tudod ravenni. Felnott ember, a jogait nem korlatozhatod se te, se az orvosok. Ha bejelented, akkor maximum a rendorok viszik el, de annak se lesz jo vege.


Amugy milyen drogrol van szo? Hogyan jut hozza?

2016. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is leírták, ilyen helyzetben nemhogy nehéz, talán lehetetlen segíteni. A második válaszoló viszont nagyon jó helyen tapogatózik, ha lehet tudni milyen szerrel/szerekkel él, az nagyban befolyásolni tudja a környezete segítőképeségét. Nem törvényszerű de lehetséges. A legjobb amit tehetsz az az, hogy beszélgetsz vele, sose támadóan, kérdőrevonóan, mert elveszíted. Bízzunk benne, hogy a sok próbálkozás és az ő életében eltelt idő egyszer eredményt hoz. De függetlenül minden történéstől, ha meg is bánt téged, légy ott ha szükség van rád. Azzal segítesz!

(egy volt kábítószerfüggő)

2017. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: Hogy tudod megfogalmazni, tulajdonképpen miért lettél függő és min múlt, hogy leszoktál?
2017. febr. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!