Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek meg merjem mondani...

Szerintetek meg merjem mondani a pszichiáternek?

Figyelt kérdés
9 napja szedek új gyógyszert. Elég szarul érzem magam ettől is. Szédülés, fejfájás, hányinger. Szerintetek ez a gyógyszerrel együtt jár, vagy mellékhatások? Felhívjam a pszichiátert?
2016. okt. 5. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ami a gyógyszerrel együtt jár, az a mellékhatás, tehát nem vagy-vagy. A szédülés-fejfájás-hányinger gyakorlatilag bármelyik gyógyszer mellékhatása lehet, ezek fordulnak elő a leggyakrabban. A tájékoztatót elolvastad? Mert nem ártana. Lehet, hogy azért van hányingered, mert "rosszul" szeded, lehet, hogy étkezés közben kell bevenni, nem csak úgy magában, de ez csak tipp. Ha megnyugtat, természetesen hívd fel az orvosod, de a helyedben először a betegtájékoztatót olvasnám végig.
2016. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De vagy-vagy. Az antidepresszánsok nagyon gyakran - szinte mindig - felerősítik az alaptüneteket.
2016. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy-vagy. Ha mellékhatás, akkor gyógyszerrel együtt járó mellékhatás. Az antidepresszáns nem súlyosbítja a tüneteket, ez nettó butaság, csak van, aki az egyik hatásmechanizmusú szerre rosszabbul reagál, a másikra meg jobban. Szerencsére van egy párféle, lehet miből válogatni.


Általában azt szoktuk mondani a pácienseknek egy új gyógyszer bevezetésekor, hogy 3 hétig ne várjanak nagy eredményeket, ennyi idő kell a gyógyszernek, hogy ki tudja fejteni a hatását. Ha a mellékhatások elviselhetetlenek, akkor vissza kell menni az orvoshoz, és megbeszélni vele. Ha nem elviselhetetlen, akkor egy kicsit még várni kellene, mert ahogy a szervezet megszokja az új anyagot, a mellékhatások is el szoktak múlni.

2016. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szóval te ezt orvosként mondod. Én viszont páciensként, aki szedte/szedi. Felerősítette a tüneteket. Nem új tünetek jöttek (illetve az is 1-2), de meglévők először felerősödtek, majd elmúltak. (A mellékhatás is)
2016. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nálam az antidepi igenis felerősítette a tüneteket, és nem csak átmenetileg. Igaz, hogy folyamatosan vigyorogtam tőle és fel voltam pörögve, annál nagyobb volt a kontraszt azzal az ürességgel, amit belül éreztem. Csak még jobban tudatosult, hogy mennyire pocsékul vagyok. Talán 2 hónapig szedtem, de aztán kértem a pszichiátert, hogy álljunk le, mert nekem semmit nem segít.

Később újra lett egy depressziós időszakom, és akkor már eszem ágában nem volt pszichiáterhez fordulni, pont a gyógyszerezési tapasztalatok miatt. Inkább pszichológushoz mentem, és egy szem gyógyszer nélkül jöttem ki a nagyon mély depresszióból. Sokkal többet ért.

2016. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!