Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szocfóbiások, ti hogy bírjátok...

Szocfóbiások, ti hogy bírjátok a hűvös időt?

Figyelt kérdés

Én megbolondulok tőle. :D úgy értem, rétegesen kell öltözködnöm, viszont parkolókban és állomásokon különösen rosszul leszek (ilyen helyeken naponta 3-4x megfordulok), és kész, lever a víz. Olyankor még egy melltartó is túl sok lenne rajtam, az izzadság pedig még jobban generálja az idegességem. A nyarat jobban szeretem, mert olyankor tud lélegezni a bőröm az izzadástól függetlenül.


Ti ezt hogyan élitek meg?


2016. okt. 18. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
max 1 pulcsi és éppen annyira izzadok, hogy hónalj meg tenyér. amúgy én alapból jól bírom hideget. nekem nyáron van gondon. akkor még az is sok ruha lenne ha nem lenne rajtam annyira nem birom meleget
2016. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem mindenem izzad. :/ más helyszíneken pedig fázom, úgyhogy legalább a karomon mindenképp vinnem kell a kabátom.
2016. okt. 18. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ahogy te.

Rajtam általában hosszított felső van, ami kellően védi a derekamat és rajta egy jó vastag szörmés pulóver, sállal, amivel eltakarhatom a fél arcom. Ha hidegebb lesz akkor derékmelegítőt veszek még fel.

Kabát-pulcsi-poló kombót sosem használom. Vagy póló és pulóver vagy poló és kabát. Sajnos nekem is folyton melegem van és izzadok ha ki kell lépnem a házból, ez miatt folyton beteg is vagyok mert megfázok :(

2016. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tök jól. Nem izzadok. Akkor sem ha ideges vagyok, vagy szorongok. Én is a hideget szeretem, nyáron csak a túlélésre játszom, még a talpam is izzadt, ha ideges voltam. Ebben az időben teljesen jól érzem magam, sokkal többet mocorgok kifele, mint nyáron.
2016. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó a hideg. Az ellen legalább lehet védekezni.

Egyébként meg felesleges úgy öltözködni ilyenkor (meg máskor is), hogy "jó melegünk legyen". Állomáson, boltban, busz után futva egyből jön így az izzadás. A hidegtől, fázástól önmagában nem lesz semmi bajunk.

A meleg sokkal rosszabb. Akkor alapból is izzad az ember, aztán gondolkodhat, hogy az még a meleg miatt van, vagy már a szorongás miatt, aztán ettől jön még jobban.

2016. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem is hittem hogy nem vagyok egyedül ezekkel a problémákkal.Én a pólóra kabátot veszek és autóval megyek mindenhova.Persze egy kisebb boltba azonnal szakad a víz rólam is.Idegesítő!
2016. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
En meg pont azt erzem hidegben, hogy neznek ram, mint az idiotara, hogy mitol omlik rolam a viz minuszokban. Nyaron pedig termeszetes, hogy izzad az ember, ezert olyankor nyugodtabb vagyok. Ugy erzem, kevesbe vagyok feltuno. :)) de latom, legtobbetek pont forditva gondolkodik errol.
2016. nov. 11. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, neked mik az egyéb tüneteid?Mitől vagy szociofóbiás?Hogyan jelenik meg a mindennapjaidban?
2016. nov. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én minden időjárási jelenséget nehezen viselek. ezt a mínusz 1-2-3fokot is, pont azért, amit te is írtál, lever a víz. nyáron meg kb Niagara vagyok... blehh gyűlölöm.
2016. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom, utolsó. :/ Most megyek majd pajzsmirigy-vizsgálatra, hátha a hormonjaim nincsenek (sincsenek) rendben.
2016. dec. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!