Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdjem le a kényszergond...

Hogy küzdjem le a kényszergondolataimat, cselekedeteimet?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek! Van itt olyan,akinek sikerült leküzdenie ezt az elviselhetetlen betegséget? Ha igen,hogy? Lehetséges önerőből? Nincs pénzem pszichológusra,és megmondom őszintén, nem is szeretnék menni. Nem mertem elmondani senkinek,tudom,hogy úgy sem értenék meg,meg nem szeretnék senkit a problémáimmal terhelni. Ezt csak az értheti,aki ebben szenved,vagy már átélte. Próbálok nem foglalkozni ezekkel a gondolatokkal,de ez borzasztóan nehéz,szinte lehetetlen. Megőrülök,tönkre teszi az életemet!

2016. okt. 26. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg levezetni egy papirra minden gondolatidat és ismételd meg többször.

Viszont szakemberhez kellene menned, mert egyedül nem mindig sikerül,attól függ,melyek ezek a gondolatok és mire utalnak.

2016. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manócska1 ***** válasza:
igen,szakemberhez kell menned. sajnos én is ehhez hasonló gondokkal küzdök
2016. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáterből van TB-s is, nem biztos, hogy rossz (ki kell próbálni, ha rossz, másikat keresni).

Ha pszichológusból akarsz ingyenest, akkor a papok között keresgélj, vannak, akiknek pszichológus végzettségük is van.

2016. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a betegség általában szakembert igényel, mert itt a gondolkodás totális átstruktúrálására van szükség, ami általában nem megy egyedül, külső segítség nélkül. Mindenképp keress fel egy pszichológust, nemcsak pszichiáter rendel TB alapon, hanem előbbi is. Igaz, először a pszichiáterrel találkozol, aki ha úgy ítéli meg (bár a gyakorlatban inkább úgy működik, hogy ameddig erősködsz), kirendel melléd egy pszichológust, akivel már beszélgethetsz is. Ne tartózkodj tőlük, empatikus emberek, feltétel és ítélkezés nélkül elfogadnak, és együtt dolgoznak veled azon, hogy jobban légy.
2016. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kiskoromtol vagyok ocd-s....egeszen gimis koromig jartam pszischologushoz, gyogyszert is kaptam es semmi!!!hullamokban visszajott, mikor iskolakezdes volt. Gimibe elkerultem, hulye osztalytarsak elmentek mashova. Ott jo volt.....nos egyetem megint kikeszit.....

En velemenyem: orvos kalap szart sem er, gyogyszer annyit sem, van csaladom nem fogok ujra bogyokat szedni....tehat akaratero...tudom rohadt nehez, mert 5 szorre is elmegyek kezet mosni, de neha azt kell mondani, hogy leszarom....igen sajnos ez van...mert tudod, hogy te normalis vagy, ez meg csak egy psziches zavar....

Keress kevesbe stresszes melot, ha suli miatt vagy ilyen valtsal...szerintem eletmodvaltaskell,nekem anno bejott ( csak meg vegeznem kene a sulival es remelem lenyugszom)

2016. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolso vagyok:

pszichologus, pszichiater tanacsokat ad, amiket anno megtanult konyvbol....de o maga tuti nincs ilyen helyzetben...hiaba erti meg, sose fogja atelni a szenvedest amitol falhoz mennel...

Tehat ezert kicsit neha ki kell kapcsolin...mint egy zombi:)

2016. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!