Mit jelent?

Figyelt kérdés

Fokozódó, paranoiába hajló szenzitivitás.

Ez mit jelent pontosan?



2016. okt. 31. 20:09
 1/5 TR75 ***** válasza:

Érzékeny az őt érő ingerekre, a körülötte lévők megnyilvánulásaira, azt hajlamos félreérteni, túlspilázni, téves következtetéseket levonva belőlük, és ezek alapján cselekedni. Tehát: egy barát mond valamit, amit félreért az illető, ez sérti-bántja; ezért kritikusabban figyeli a barát megnyilvánulásait, egyre többször látja igazoltnak, amit először gondolt, ezért még kritikusabban figyeli a megnyilvánulásokat és stb.


Szerintem.

2016. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondolom ezt a szenzitivitásra írtad. Az, hogy paranoiába hajló, azt jelentené, hogy arra való érzékenység? Mármint a paranoiára..bocsi, nem tudom jól megfogalmazni.
2016. nov. 1. 11:21
 3/5 TR75 ***** válasza:

Az általam leírtakban a paranoia is benne volt. A paranoia (magyarul kissé szerencsétlenül üldözési mánia) egy olyan téveszme, amiben az ember amúgy hétköznapi dolgokból azt a következtetést vonja le, hogy őt üldözik, rosszindulatból szándékosan kárt okoznak neki, figyelik, kihasználják stb.

Tehát, amit mondani szándékoztam, az annyi volt, hogy az olyan személy, akire a "fokozódó, paranoiába hajló szenzitivitás" jellemző, az egy túlérzékeny ember, és ebből fakadóan hajlamos félreérteni dolgokat, aminek következtében paranoiás gondolatai támadnak.

Például: A kritikára érzékeny, azt haraggal vagy mély depresszióval stb. fogadja, és azt gondolja, hogy az illető, aki kritikával illette, valójában rosszat akar neki. Emiatt még érzékenyebb lehet, és bármilyen kritikát, vagy akár csak egy odavetett félmondatot is félreértelmez, túlgondol, megerősítve magában, hogy valóban, az illető rosszat akar neki, a vesztére tör.

Ez egy ördögi kör, amiből nehéz kitörni.


[link]

2016. nov. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, értem! Köszönöm, hogy volt türelmed ezt leírni és bocsánat az értetlenkedésemért!
2016. nov. 3. 05:13
 5/5 TR75 ***** válasza:
Semmi probléma, ahogy mondani szokják, hülye kérdés nincs :-)
2016. nov. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!