Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan adjam valakinek a...

Hogyan adjam valakinek a tudtára hogy szükségem van segítségre?

Figyelt kérdés

Egyszerűen meg akarok halni de nem merek.Túl sokat kaptam és elég volt.Próbáltam elvéreztetni magam de az is csak addig ment amíg el nem ájultam utána abbamaradt a vérzés.Próbáltam gyógyszerrel de meghánytatam magam mert féltem.És érzem hogy ezeket más segítsége nélkül nem menne.Régebben 2 barátnőm adta a lelket vmilyen szinten (2-3évig) de nekik nem mertem elmondani az igazat ezért otthagytam őket.

13l



2016. nov. 5. 15:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg amiután kisírtam magam mintha semmi nem történt volna..
2016. nov. 5. 15:56
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Bemész az iskolaorvoshoz, és kérsz egy beutalót a pszichiátriára. Komolyan.
2016. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi sokat kaptál te 13 évesen? Zárva volt a Gucci? Leesett a drága telefonod? Csúnyán néz a matektanár? Azt tudod ugye, hogy minél többet rinyálsz, annál kevesebb barátod marad? Senki nem szereti az örökké drámázó, bús pofával vonszolódó vészmadarakat.
2016. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Leírhatnád mi volt az a sok amit kaptál.
2016. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A depressziódat kellene kezeltetni, gyerekorvos v iskolairvos ad beutalót a pszichiátriára!
2016. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a szüleim egyfolytában vitáztak elváltak a mamám akivel egyedül átt tudtam beszélni a dolgokat megölték anyám valami drogos pasival jár aki megpróbált megerőszakolni.Ezután apámhoz költöztem iskolát váltottam ott mindíg kaptam a kinézetemre a megjegyzéseket.De apámra is rátalált a szerelem.Hát mondhatom hurrá.Úgy kell öltözködnöm ahogy ő mondja nem mehetek ki szabadidőmben és kapok heti 500ft-ot kajára.(ezzel nincs is semmi gond mivel nem eszek sokat)
2016. nov. 5. 16:46
 7/12 A kérdező kommentje:
De valahogy sose értettem hogy "Jaj neked csak tanulni kell" meg hogy "Mi lehet az a nagy gond 13 évesen"
2016. nov. 5. 16:46
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

na ezt nem értem én sem mi lehet a gonsja egy 13 évesnek...itt leszek 14 éves következő hónapban egy orvos hibá miatt majdnem meghaltam és 3 hónapot töltöttem a kórházban,ezen kívül otthon nevelőapám 8 éven át bántott lelkileg,anyukámat lelkileg és fizikailag és KÉNYSZERÍTETT arra hogy nézzem végig.apám pedig számomra meghalt akkor mikor letagadta hogy a lánya vagyok,nevelőanyámmal rendszeresen cseszegetnek MINDENÉRT.turkálnak a cuccaim között elvárják hogy jópofizzak mikor azért is kötekednek hogyha rosszul veszem a levegőt.

és mi ennek a következménye?pszichiátria,hangulatzavar,emlékezetkiesés,öngyilkossági kísérletek,éheztetés és még sorolhatnám.

mi baja lehet egy 13 évesnek?itt vannak az élő példák.

2016. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Édesem... Nincs egy tanár, vagy bárki felnőtt, akiben megbízol annyira, hogy elmondd neki? Nem is értem, hogy eddig hogy nem vették észre (illetve de, érteni értem, csak kiborítónak tartom).

Nálunk volt iskolai tanácsadó, igaz, gimiben, általánosban nem emlékszem, hogy lett volna ilyen, de ha nálatok van, ő lenne a legjobb választás, biztosan tudja, hogy hogyan kell neked segíteni, hiszen ez a szakmája :) Esetleg a doki? Az biztos minden suliban van, mert ugye évente van egy általános vizsgálat. Ha rákeresel neten, találsz segélyvonalakat, ott is tudnak tájékoztatást adni szerintem, csak legyen bátorságod felhívni őket, bár már az is tök jó dolog, hogy itt segítséget kértél, úgyhogy bízom benned.

Kitartás!

2016. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"amíg el nem ájultam utána abbamaradt a vérzés.Próbáltam gyógyszerrel de meghánytatam magam mert féltem"

"Meg amiután kisírtam magam mintha semmi nem történt volna.."

Ezeknek örülök, mert azt jelenti, hogy nem annyira komoly a helyzet (benned, nem körülötted), még messze vagy a végső feladástól. De ne is várd meg, amíg oda eljutsz, menj orvoshoz, pszichológushoz, kérj segítséget az iskolában, a gyerekek védelmére azért ma már van egy elég kiépített rendszer, ez még a mi időnkben sehol nem volt.

Ha 23 éves lennél, ott dögölhetnél meg, ahol vagy, senkit nem érdekelne - de nyugi, 13 évesen számíthatsz a társadalom segítségére, ha a környezetedben nincs senki.

HETI 500 Ft kajára? Ez meg már a gyámhatóságra is tartozik.

2016. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!