Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kellene tennem, hogy...

Mit kellene tennem, hogy nagyobb életkedvvel, pozitívan, motiváltabban álljak hozzá az élethez?

Figyelt kérdés
Sosem voltam céltalan ember, de mostanában valami megváltozott bennem. Nem látom értelmét semminek, úgy telnek a napjaim, hogy fekszek és semmit nem csinálok, várom, hogy teljenek a percek.Nem lelek örömöt semmiben, mindent unalmasnak találok, azt csinálom csak meg, amit muszáj. Egész életemben színötös tanuló voltam, de már nagyon belefáradtam. Tudom, hogy fontos a jövőm miatt, de azt sem tudom mit kezdjek az életemmel, csak csinálom ugyanazt napról napra bármiféle kézzelfogható változás vagy eredmény nélkül. Már nem bírom elviselni ezt a monotonitást. Nagyon szeretek sportolni, de itt sem látok fejlődést. A kedvenc sportom, egy nagyon drága sport, így még csak azt sem engedhetem meg magamnak, hogy komolyabb szinten műveljem. Szívesen kipróbálok bármit, szeretem a súlyzós edzéseket, a futást, úszást, labdajátékokat ( ezek viszonylag olcsóbban kivitelezhetőek) de mégis a rengeteg energia és idő, amit belefektetek sokszor feleslegesnek tűnik. Alapvetően vékony alkat vagyok, így valójában a kondim sem jobb az átlagnál, nincsenek látványos eredményeim.Tudom, hogy már megéri, azért mert szeretem, de valamibe ennyit fektetni, sikerek elérése nélkül, elég elszomorító. Az utóbbi időben magányosnak is érzem magam, a párkapcsolatomban rengeteg a problémám, úgy érzem már csak teher ez az egész, mégis szerelmes vagyok, így nem adtam fel. A családi kapcsolataimban szintén rengeteg probléma akadt, amik elől nem tudok menekülni. Mivel fiatal vagyok, így tehetetlenül kell szenvednem, a szüleim problémáitól hangos az egész ház. ( Tegyük hozzá ezek legtöbbje még csak nem is valós probléma, két ember különbözősége évek múlva derül ki és a gyerek nem tehet semmit, csak hallgat.)Ezt elég nehéz kezelni, tekintettel arra, hogy megvannak a saját bajaim és nem tudok kilépni ebből a helyzetből. A kérdésem az lenne, hogy mit tehetek most? Nem tudom kivel megosztani a problémáim, mert a bizalmasaim,akiknek elmondhatnám, a szerelmem és a családom a legnagyobb problémáim közé tartoznak. A sport ugyan felüdülés, de csak egy ideig megoldás. A tanulmányaimba nem tudok menekülni, mivel semmi értelmét nem látom az egésznek. Próbálkoztam buta szokással is, a lehetséges keretek között vásárolgattam. Próbáltam motivációs videókat nézegetni, olvasni a témában, de semmi jót nem találtam. A kérdésem az, akkor mit tegyek most? Nem maradhatok ilyen állapotban, mert peregnek az életem, a fiatalságom értékes percei. Tudom, hogy a megoldás a valódi problémák megoldása, de erre tényleg nincs lehetőségem. A saját képességeimet használva, saját magamra támaszkodva, hogyan találjak megoldást ezekre az érzésekre, a helyzetre? Hogyan találjak magamnak célokat, amiért érdemesnek tartom a küzdelmet? Jelen pillanatban semmi, de semmi nem képes motiválni.
2016. nov. 15. 21:17
 1/1 anonim válasza:
Tanulj meg valamilyen hangszeren. Ha komolyan veszed, az leköthet fizikailag, lelkileg, érzelmileg és ad egy kihívást, egy alkotói lehetőséget, önkifejezést, ami nem ugyanaz, mint a sport, de nem zárja ki a sport és zene együttműködését. Próba-szerencse.
2016. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!