Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a jelek paranoiára utalnak?

Ezek a jelek paranoiára utalnak?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel 5 éve vagyunk jóban, ő 16 éves én 17.

Már többször is gondoltam arra, hogy paranoiás de most már szinte biztos vagyok benne.

Tudni kell róla hogy néha füvezik 1.5 éve, tanítási szünetek alatt minden nap csinálja, tanítás közben csak 2 hetente-havonta.

Minden nap találkozunk, sétálgatunk, beszélgetünk.

Amikor sétálunk mindig el kell kerülni a főteret és egy ismertebb parkot mert szerinte ott "rossz emberek" vannak. Többször is kérdeztem hogy hogy érti, mindig azt mondja hogy tuti bántanák ha odamenne.

Amikor felkelek és írok neki sokszor látom hogy 1-2 órája volt fent, tehát hajnali 3-4 óra fele. Meg szoktam kérdezni hogy mit csinált fent olyankor és van, hogy hangokat hall (pl. valaki beakar menni a lakásukba kulccsal, leesik a könyve az asztalról stb.), az is előfordul hogy fényeket lát és meg van győződve arról hogy nem az autó lámpája világít be az ablakon mert nem hall kocsihangot.

Mindig be kell kísérnem a kapun. Volt olyan, hogy nem volt jó a lift és gyalog mentünk le tőlünk, és elkezdett futni mert hallotta hogy valaki ugyanúgy sétál le a lépcsőn mint mi (az alattunk lakó volt..)

Most már 1 hete nem jön ki a házból, csak a suliban találkozunk, és szerintem ez is ehhez köthető.

Most új facebookot csinált, mert szerinte a rendőrök olvasgatták az üzeneteit.

Szerintetek paranoiás vagy valami más dolog áll a háttérben?


2016. nov. 21. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
pl ezért nem füvezünk
2016. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Berserker88 ***** válasza:
Ezért mondják, hogy a fű szétcseszi a fejedet. De lehet, hogy alapból hajlamos volt rá és a kábszi még rá tett egy lapáttal. Szerintem az ő érdekében is próbáld meg lebeszélni róla, mert lehet, hogy még jobban "meghülyül" későbbre. :)
2016. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenki behülyül a füvezéstől is..
2016. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elöbb útobb
2016. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!