Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demenciás anyám Ketilept...

Demenciás anyám Ketilept (kvetiapin) adagját napi 50mg-ról 150mg-ra emelték. Azóta elmúlt a nyugtalansága, menéskényszere, de sztem romlott az állapota. A romláshoz hozzájárulhatott a gyógyszer adag emelése?

Figyelt kérdés
2016. nov. 24. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Dementiában szenvedő idős betegek esetében nem alkalmazható, mivel halált okozhat.
2016. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pszichológus írta fel magánrendelésen, ez az adag minimálisnak számít. Sajnos ez a betegség nagyon nehezen kezelhető, egyik oldalról jól hat, másfelől rombol.Keményen hangzik, de a betegen már nem tudnak segíteni, így legalább az ápolójának egy picivel könnyebb.Már 5 éve gondozom, nagyon kimerítő, bármilyen segítség jól jön.
2016. nov. 24. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, romlott az állapota. A Ketilept antipszichotikum, sokféle mellékhatással. Akárhonnan nézzük, ezek a gyógyszerek az idegek működését korlátozzák, bénitják. Ráadásul az is kiszámithatatlan, hogy melyik gyógyszer kire hogyan hat. Az én hozzátartozóm donepezilt kapott, ennél nem észleltem mellékhatásokat, de nem is használt, aztán kapott memantine-t, az ugy kiütötte, hogy járni se tudott, székletet tartani se, stb., addig ezekkel azért nem volt gond. A doki vállat vont, hát akkor ne adja neki tovább. Csók, ennyi. Nem adtam tovább, és visszaállt a korábbi állapotra, még egy darabig... aztán persze romlott, mert ez romlik... Sajnos rohadtul nehéz egy demens beteggel, én is sok évig csináltam, a haláláig... Anyukád hány éves?

Én Dormicum altatót adtam, kis adagban, amikor nagyon mászkálhatnékja volt, attól aludt. Annak nem érzékeltem mellékhatásait.

2016. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!