Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vesz fel az agy több...

Miért vesz fel az agy több negatívitást?

Figyelt kérdés
Azt mondják hogy ez normális, hoogy az agy nagyobb hangsúlyt fektet a negatív törtènèsekre, mint a pozitívra, sőt van hogy azokat megse figyeli. Èn tènyleg hogy csak a negatìvat veszem èszre ès negatìvan gondolkodok, egèszen aprò dologból hatalmas szorongáskeltő gondolataim vannak, a mai nap annyira lefoglalták már a figyelmemet, stresszes is vagyok tőlle, pedig igazából szeretnèk èlni, de ezek a gondolatok inkább meg arra ösztönoznek hogy ne, ezt ugy hogy irracionalis gondolatoktol szorongok, teljesen tönkre fogja tenni az egeszsègem, pedig csak 18 èves vagyok.
2016. nov. 25. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert az agy vérellátása nem minden területen elégséges. Ilyenkor az agy nagyobb része alvó üzemmódban marad, még nappal is amikor nem alszol. Az ezen agyterületek kapacitása hiányzik az egészből, igy nem képes helyesen megítélni, feldolgozni a beérkező információ áradatot.
2016. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szoval ha jol ertem akkor depresszio es szorongas eseten az agy biokèmiai változás miatt lesz az számunkra ilyesztő amitől alapvetően nincs okunk a fèlelemre?
2016. nov. 25. 21:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!