Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az életem holtágra jutott,...

Az életem holtágra jutott, nem tudom mit tegyek, hogyan jussak tovább a krízisek sorozatán?

Figyelt kérdés

Némi magyarázatot igényel a kérdésem. Úgy gondolom 30 felé antiszociális lettem vagy nem tudom. Egyszerűen nincsenek szoros kapcsolataim. Nem tudok igazi barátságot kialakítani senkivel sem. A párkapcsolataim sorra mennek tönkre. Mindenki elmondja a végén, hogy csodálatos ember, nő vagyok stb. de mégis elhagynak. A dologhoz hozzátartozik, hogy van két gyerekem is. Nem könnyű annak, aki velem kezd ezt belátom, de senkire sem erőltetek sose semmit. Úgy gondolom az életben nincsenek lehetetlen dolgok, de mivel minduntalan eljátszódik a bizalmam, nem a férfiak játsszák el, hanem egyszerűen a kudarc tesz tönkre. Magamban keresem a hibát, ha ilyen meg olyan jó vagyok, akkor miért nem tart ki mellettem senki? Ez nem lehet csak azért, mert van családom. Kizártnak tartom. Nem egy családos anyukát ismerek, aki a gyermekei apjától elválva boldog párkapcsolatot esetleg házasságot hozott létre. Tehát csak bennem van a hiba. A dologhoz hozzátartozik hogy mostanában szakított velem az a férfi, akiről azt hittem, hogy végre megtaláltam azt, akivel leélhetem az életem. Lehet túl önző vagyok, nem is tudom. Szeretjük egymást még mindig, de a távkapcsolat egyszerűen nem működött. Ő pedig a munkája miatt nem tudott hozzám költözni. Nem tudom azt sem, hogy rajta hogyan tegyem túl magam. Nem elfelejteni akarom, csak lenyugodni... Akartam elmenni pszichológushoz, de teljesen fölöslegesnek vélem, mert nem lelki tanácsadás kell, hanem egy férfi, akit szerethetek, aki támogat, akit én támogatok, családias légkör. Egyszerűen arra vágyom, hogy elkötelezhessem magam valaki mellett végre. Nem tudom, hogy türelmetlen vagyok-e vagy sem, de az évek kudarcai eléggé megtörtek. Amúgy sem volt egyszerű életem, de ebbe nem is megyek bele. Eléggé össze is vagyok zavarodva. Mostanában nem tudok mit kezdeni a két gyerekkel sem, elterelődik a figyelmem a saját keserűségemre. Az apjukat én hagytam el, mert egyszer megvert. És a legrosszabb az, hogy ezt az egészet nem tudom úgy ámblokk megbeszélni senkivel sem, a melóhelyen sem, felszínesek a viszonyok. A régi barátságaim elhalványultak, szétmentünk az országba, lazává váltak a kapcsolatok. Ezzel sem tudom, hogy mit tegyek, de mindegy.

Még rendesen kibőgni se tudom magam, totál kész vagyok. Nem is tudom mivel kéne lefoglalni magam, vagy mibe keressek célt a hétköznapi dolgokon túl. Sokszor vannak hangulatváltozásaim, munkahelyen tartom magam, hogy ne vegyen észre senki semmit, viszont amikor hazaérek szinte összezuhanok. Senkiből nem akarok sajnálatot kiváltani, ez a halálom, amikor valaki azt mondja úgy sajnálom...nem sajnálhatja, nem tudja mennyi erőt fektettem bele abba a bizonyos dologba, ami mégis tönkrement. Úgy érzem lassan teljesen kikészülök, tűréshatáromhoz érek. Itt a két gyerek, nevelni, szeretni akarom őket. De egyszerűen "bénának" érzem magam lelkileg ehhez az egészhez, egyedül vagyok. Ha valakinek van valami jó ötlete szívesen venném, ha leírná. Köszönöm annak, aki végigolvasott. :)


2010. ápr. 30. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
én mindenképpen ajánlom a pszichológust.nagyon sokat tud segíteni,ha a lelked renben lesz,akkor a kapcsolataid is.
2010. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam. Értelmes nő vagy, az látszik a soraidból. Nagyon sokszor mélypontra jut az ember, és akkor történik ez vele, amikor összesűrűsödnek a problémák.Neked egy nagy bajod van, görcsben vagy és állandóan. Feszült a lelked, és vele együtt az egész lényed. Tudom nem könnyű két gyermekkel, de én is egyedül maradtam egy gyermekkel a válásom után. Négy évig meg sem fordult a fejemben hogy párkapcsolatot kialakítsak. Mindenki csodálkozott rajtam, mert egy talpraesett nő vagyok, és nem a világcsúfja. Abszolút nem kerestem társat, nem járkáltam el a kislányom mellett szórakozni, lefoglalt a munkám, és szabadidőmben meg szépítettem a lakást, vagy egy jó filmet megnéztem. Amikor megismerkedtem a második férjemmel abban bíztunk mindketten, majd a családja vaggyis a szülei elfogadtnak, de nem ez tették. Minden követ megmozgattak, hogy engem megalázzanak, letiporjanak. Hat évig tűrtem a mocskolódásokat, és egyszer elfogyott a türelmem és azt mondtam elég volt. De akkor már annyira kikészültem idegileg, hogy pánikbeteg lettem, és az vagyok a mai napig is miattuk. Tehát az élet nem egy rózsafűzér, de a két bakkecske felett mi győztünk. Elvett feleségül és már három éve teljesen levegőnek veszem őket, annyi mintha nem is léteznének. Mint kiderült drága jó anyósom azt nem bírta elviselni, hogy nem irányíthat, nem dumálhat bele az életünkbe, mert soha nem leszek az alattvalója, ai a lábát fogja csókolgatni, csak azért mert ő felsőbbrendűnek érzi magát, holott egy szimpla kis egér, akinek ha farkára taposunk nem tud besurrani a lyukba. Emelkedjél felül van még benned erő, meglásd, ha nem akarsz mindenáron megfelelni, hanem csak lazán veszed az életedet sokkal felszabadultabbá válsz. Én is tudok már nagyon sok embernek nemet mondani, mert az egészségem a legfontosabb a világon. A gyerekeidtől nem húzódjál vissza. Én úgy voltam vele ha nem lesz egy normális kapcsolatom az sem érdekel, mert ott volt és van a gyermekem, aki a legszorosabb kötelék számomra, a többi meg jön magától. Ha még sem boldogulsz keress fel egy pszichológust, aki felfedheti a valódi énedet, és rávilágít azokra a hibáidra, amiért most nagyon pad alatt érzed magadat. Minden jót neked!
2010. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A jelen érzelmi viharom, ami bennem dúl nem enged most tisztán látni.

Érdekes, hogy ezt a megfelelni vágyást írod, lehet igazad van.

A gyerekektől nem húzódom el végül is.

Igazából egész életemben magányos voltam, csak a legutóbbi kapocslatomban éreztem, hogy számítok és annak is vége. Azt hiszem azért vagyok így kétségbeesve, mert olyat kaptam, amire vágytam, de most mégis elvesztettem...

2010. ápr. 30. 21:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik valójában számot kellett csak adnom magamnak arról, hogy mi is van, mi történt, ki is vagyok. Némi visszatekintés és baráti segítség sokmidnere képes. Magam sem gondoltam volna, hogy úgy ahogy, de most jól érzem magam. Tudom, hogy nem vagyok tökéletes és talán már a hibáimat sem magamban keresem. :)
2010. júl. 15. 20:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!