Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ingyenes pszichológust keresek...

Ingyenes pszichológust keresek, aki segítenek feloldani a hipochondriámat. Találok egyáltalán ilyet?

Figyelt kérdés

Nem nyavajgás, évek óta küzdök vele, de úgy érzem, kevés vagyok hozzá. Muszáj lenne megértenem, mi fűti, mert csak tüneti kezelni tudom magam. Úgy érzem, félúton vagyok a megoldás felé, de a végső lépéseket egyedül nem tudom megtenni.


A gond ott van, hogy nincsen többezer Ft-om egy-egy ülésre. Van erre ingyen, lelkiismeretes pszichológus? Gyógyszeres kezelésre nem vagyok nyitott, de terápiás megoldásban nagyon együttműködő lennék.



2016. dec. 18. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ingyenes lelkisegély van. Valódi orvos nincs!
2016. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, lelkisegélyre itt vagyok magamnak, de ez kevés.

TB sem támogat ilyesmit? Vagy a hipochondria hisztinek van elkönyvelve, amire luxus költeni?

2016. dec. 18. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus az önköltséges móka.
2016. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én olyanhoz jártam, aki nekem kedvezményt adott, elvileg sok ezer lett volna.
2016. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem jó a pszichiáter? Az TB-re ingyenes. Csak hosszú az előjegyzési idő, legalábbis nálunk.
2016. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mert nem elnyomni szeretném a tüneteket, hanem megérteni, hogy miért vannak. Azt hallottam, futószalagon írják fel az antidepresszánsokat és egyebeket. Ennyi erővel ihatnék is.


A mélyére szeretnék ásni, úgy vélem, nem véletlenül van ez a problémám, mert valamit jelez, közelebb kerülhetek vele saját magam megismeréséhez.

2016. dec. 18. 22:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy jó az irány, de sajnos én sem ismerek olyan hatékony módot, ami ingyenes...

A saját esetemet tudom felhozni példának: anyagilag mínuszban voltam, amikor szükségét éreztem annak, hogy terápiába menjek. El sem tudtam képzelni, hogy hogyan tudnám kigazdálkodni, de akkor nagy szükségem volt rá, ezért kerestem egy elfogadható árú magán pszichológust. Baráti kölcsönből vágtam bele, fogalmam sem volt, hogy az első lépés után hogyan fogom tudni kigazdálkodni a későbbiekben. De valahogy jött magától. Ahogy jártam terápiára, fokozatosan alakultak át a gondolkodási sémáim és elkezdtem másképp látni dolgokat - az anyagi helyzetemet is. Eleinte nehéz volt kigazdálkodni a terápiát, de egyre könnyebb lett. Utólag úgy látom, hogy ez csak egy korlátozó hiedelem volt részemről, hogy nekem erre nincs pénzem... mert a gyakorlatban bebizonyosodott, hogy van, némi átcsoportosítással meg tudtam oldani. Egyszerűen belegondoltam, hogy mi mindenre költök félig-meddig feleslegesen, és hogy pont a legfontosabbra, a lelki egészségemre nem jut... pedig ez mindennek az alapja! Kiegyensúlyozottabb személyiséggel kitárultak az anyagi lehetőségeim is. Visszahozta a befektetést.

2016. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!