Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én most mi vagyok?

Én most mi vagyok?

Figyelt kérdés

Szociopata vagy pszichopata vagyok?


Ahogy utánanéztem, kiragadtam pár vonást mindkettő tulajdonságaiból: (nem fogalmaztam át semmit, csak bemásoltam)

- könnyű felidegesíteni, labilisak, dühkitörésekre hajlamosak. általában ideges, szorong, és könnyen indulatos lesz. Gyakran keverednek botrányos helyzetbe, mert képtelen a dühkitöréseiket kontrollálni: nem ritkán verekedésbe keverednek.

- rossz szociális helyzetben élnek

- a társadalmi normákat, szabályokat nem tisztelik

- ártalmatlannak tűnő emberek

- Manipulatívak, nem képesek valódi kötődés kialakítására, képtelenek az empátiára

- elég nehezen formálnak érzelmi kötödéseket másokkal. Ehelyett műies, sekélyes kapcsolatokat alakítanak ki úgy, hogy a legtöbb előny a kialakított kapcsolatból magának a pszichopatának jusson. Az embereket báboknak tekinti, amelyeket a saját céljai elérésére használhat. nagyon ritkán érez bűntudatot a saját viselkedése miatt, függetlenül attól, hogy mennyit ártott másoknak.

- sokszor elhárítja magáról a felelősséget mondván, az áldozata megérdemelte, amit kapott. Nem érez empátiát, nem tud együtt érezni másokkal, ezért gyakran tapintatlan, lenéző és érzéketlen más emberekkel szemben. A viselkedése sokszor távolságtartó, hideg.

- legnagyobb hibájuk, hogy nem tanulnak saját tévedéseikből és tapasztalataikból. Nem látják be, hogy hibáztak és ennek megfelelően nem is változtatnak korábbi életvitelükön.

- nem nagyon vannak emberi kapcsolatai, kiesik a társadalomból


Ezek mind igazak rám. Végülis minek nevezhetem magam?



2017. jan. 4. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ha ezt elmondod egy pszichológusnak ő talán megtudja mondani és kiderül hogy milyen betegséged van. Sok szerencsét a gyógyuláshoz!

2017. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez ellentmondásos. Nem tudom hol olvastad. Ezek a betegek nem rendelkeznek érzésekkel. Inkább csak utánozzák azokat. Így képesek leginkább a kegyetlenkedésre mert nincs meg az a határ amit egy egészséges ember étzelmei miatt képtelen átlépni. Nincs szorongásérzetük sem. A legtöbb ember pl a munkában az érzései hatására egyszer jobban máskor gyengébben teljesít a pszichopata mindig képes ugyanazt a teljesítményt hozni.
2017. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha elmész pszichológushoz és kiderülne, hogy valóban van személyiség zavarod, akkor antiszociális személyiségzavar lenne a diagnózis ezek alapján. Pszichológusok sem teljesen értenek egyet abban, hogy hol van a határ a szociopata és pszichopata között. Antiszociális személyiségzavar két féle képen jöhet létre. Egyik a negatív környezeti hatások (ezek a szociopaták), illetve így születik (ezek a pszichopaták). Többségében amúgy szociopata tulajdonságokat írtál le.

De ha tényleg kíváncsi vagy, hogy mi lehetsz (nem csak beképzeled a dolgokat), akkor tegyél látogatás pszichológusoknál, pontos diagnózist max onnét fogsz kapni.

2017. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!