Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agorafóbia. Valaki akinek...

Agorafóbia. Valaki akinek volt/van agorafóbiája, vagy ehhez hasonló gondja az tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Még kisebb koromban vettem észre a tüneteket. Mindig is pánikoltam az olyan helyzetektől aminkből nincs hírtelen kiút (pld vonat, lift). De a legnagyobb gondom az utazással van. Míg fiatalabb voltam nem törődtem ezzel, de most (19 vagyok) egyre többet és egyre messzebb kel mennem. Kb egy hónap múlva munka miatt viszonylag messze kéne utaznom, de már most elkap a szorongás ha ebbe bele gondolok. Ha valaki tud segíteni vagy tudna beszélgetni velem erről az sokat segítene

2017. jan. 9. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Dobj be egy 0,25-ös frontint az utazás elején.
2017. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát azért random frontint ne szedegessen csak, nem fog tartósan és sokat segíteni.

Pszichológus és/vagy pszichiáter tud segíteni sok idő alatt. 1 hónap alatt nem.

2017. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
..az semmi, nekem negyvenéves jött elő a zebrafóbiám- ha nagyon fáradt vagyok ..- tudod milyen nehéz hazamenni mindenhol az a sok zebra..! már a felfestett.. egyszerűen a frász tör ki ahogy lelépek próbáltam már napszemüveget feltenni :D Valahogy próbáld meg kezeltetni:)
2017. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az vált be, hogy először csak rövidebb távokat utaztam (minden nap), aztán haza is. Sokat segített az is, hogy általában nem egyedül mentem. Próbáld meg először kisebb távokkal, ha baj van, akkor szállj le előbb ès ha megnyugodtál akkor folytasd! :)
2017. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!