Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet olyan, hogy "bukfenc-...

Létezhet olyan, hogy "bukfenc-fóbia"?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, de életemben egyszer sem sikerült megcsinálnom egy bukfencet. Valahogy amint leteszem a fejem a földre, hirtelen bepánikolok és lebénulok... Kiskoromban rengetegen próbálták velem megcsináltatni, a tesitanárok egyáltalán nem értették, hogy miért nem vagyok képes rá, természetesen rossz tesi jegyet kaptam, de még erőszakkal sem lehetett rávenni engem... Itthon volt, hogy anyukám egy csomó ajándékot ígért, ha megcsinálok egyet, gondolván, hogy ha egyet megcsinálok, rájövök, hogy nincs mitől félni. Elhatároztam, hogy most bizony legyőzöm a félelmemet, és igenis megcsinálom. De amint leguggoltam, megint teljesen ledermedtem, és képtelen voltam rá.Elég keserű egy érzés volt, hogy mi mindent hagytam kárba veszni. Akkoriban csak kb. 10 éves voltam.

Anyukám elhatározta, hogy erőszakkal átfordítanak két nagyobb tizenéves bátyáimmal... De amint elkezdték, hirtelen teljesen elvesztettem a fejem, elkezdtem kiabálni, görcsösen rugdalóztam és habzott a szám. Még én is megijedtem magamtól, mert alapból egyáltalán nem vagyok ilyen őrjöngő típus. Ekkor a családom letett arról, hogy valaha is rávesznek. De azóta is a suliban minden évben megy a tortúra, hogy de, próbáld meg, nézd, még annak a 100 kilós lánynak is milyen könnyen megy stb. Nekem meg irtó kínos, hogy a többi fiú csak csodálkozó pillantásokat vet rám, mintha elmebeteg lennék...:(

Egyáltalán miért olyan nagy szám, hogy én nem tudom megcsinálni? Tényleg én vagyok a világon az egyetlen, akinek soha életében nem sikerült? És lehetséges, hogy ez tényleg fóbia lenne? Anyukám például irtózik az egerektől, teljesen elveszti a fejét, ha elszalad előtte egy. Egyszer meglátott egyet, és teli torokból sikoltozni kezdett, a retikülét meg hozzávágta a földhöz... Ha van egérfóbia meg pókfóbia, akkor miért ne lehetne bukfenc-fóbia is?



2017. jan. 21. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat olvasnám. Nekem ez egy rossz élménytől alakult ki, amikor elszúrtam a bukfencet még valamikor általános iskolában és alaposan megrándult a nyakam. Mondjuk pánikrohamom nem volt belőle, mert én azóta sem bukfenceztem, de lehet, hogy lett volna :) A tesitanáraim hálistennek normálisak voltak mindig, eleve nemigen kínoztak senkit ilyen hülyeségekkel, a testnevelés órák nagyjából úgy teltek, hogy mindegy mit, csak mozogjál, osztályzás meg gyakorlatilag nem volt.
2017. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!