Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Ritalin nagyobb mennyiségben...

A Ritalin nagyobb mennyiségben tényleg olyan mint a kokain?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytarsamnak kell szednie Ritalint, ami a figyelemhiányos hiperaktivitásra való, már egy ideje szedi, de nagyon rossz dolgokat hallottam róla, és aggódok érte. Állítólag olyan hatása van mint a kokainnak! Mit tudtok erről? Ez igaz?

2017. jan. 21. 20:51
1 2 3
 1/21 jeverezi ***** válasza:
71%

nem nincs olyan hatása mint a kokainnak. Ennek serkentő hatása van felpörgeti a központi idegrendszert, megnöveli a dopamin szintjét az agyban. Jobban tud tőle koncentrálni, figyelni és megfontoltabbá válik a jelleme. Viszont ha nem veszi be a gyógyszert viszatérnek a hiperaktív és figyelemzavaros tünetei.


Sokáig használva fogyást, tickelést és depressziót okoz.

2017. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez maga a SÁTÁN!


3 éve felírták nekem is figyelemzavarra hivatkozva. Az első kettő után furcsa hallucinációim kezdődtek, majd fokozódtak. Persze mondták, hogy felléphetnek magatartás beli problémák, de én ezt csak később tudtam meg(később mondták meg). Elmentem orvoshoz, hátha allergiás állapotot váltott ki az egyik összetevője. Egy rakat vizsgálat után semmit se találtak, nem is igazán voltak benne allergén anyagok. Egy orvos azt mondta, hpgy nem tudja miért írták fel, és hogy ez olyan mint egy drog.

2017. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hallottam azóta olyat egy idősebb barátomtól, hogy valahol drogként használják, adják és veszik. Ez szerintem nagyon durva, amelyik orvos ilyet fel ír az normális?
2017. jan. 22. 12:43
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi hülyeséget =D


1. Inkább hasonlít a speedre, mivel amphetamine származék, és inkább noradrenalin visszavétel gátló, mint sem dopamin.


2. Igen ez egy kábítószerként is használható anyag.

Mint a nikotin. Vagy a koffein. Vagy az alkohol. Vagy a nyugtató. Meg megannyi más dolog


3. #2, ha neked hallucinációid voltak egy kis methylphenidate-től, akkor neked súlyos mentális problémáid lehetnek. Ez a szer csak akkor okozhat pszichózist, ha az ember túl sokat szed be, nem alszik tőle hosszú napokat, vagy esetleg alapvetően olyan problémái vannak, amitől ezek kijöttek. Vagy csak simán hazudsz, amit nem tartok kizártnak.


Kérdező, ez a szer nagyon hasznos tud lenni, nem mindenkinek segít, de általában igen.

A rengeteg rémhír azért terjeng róla, mert Amerikában már az anyukák azért is feliratják, hogy a gyerek jobban tanuljon, hiába nincs is semmi baja. Felelőtlen felhasználás, felelőtlen emberek kezében. Nomeg, mert sokan rekreációs céllal használják. Amúgy meglehetősen ártalmatlan szer, mondjuk az alkoholhoz képest, vagy épp fájdalom csillapítokhoz képest.

2017. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Hopp egy szakértőt tisztelhetünk az előzőben. Drog=minden olyan anyag ami hatással van a központi idegrendszerre és megváltoztatja a működését. Nem tiszta számomra, hogy gyerekekre miért erőltetnek rá függőséget okozó szereket. Ha gond van egy gyerekkel gond van a családdal is. Mi lenne ha az okot kezelnék? Nem. Helyette gyógyszerezik a tünetet. Ha egy gyerek sosem fejlesztheti ki a problémamegoldó készségeit mert gyógyszerezik, vagy nem tanulja meg levezetni a feszültségét felnőtt korában mivel fogja? Tuti nem a Ritalinnal. Akkor jön majd a kokain, speed stb. Ez nem kezelés.
2017. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Majd ha tisztában leszel az adhd-val rendesen, akkor okoskodj a kezeléséről.


De látom te már az okait is tudni véled, amit maguk az orvosok is csak sejtenek. Remek!


A ritalin nem azért van, hogy 50évig szedjék. A ritalin azért van, hogy a gyerek ne bukjon meg 55x 3. osztályban, mert arra sem képes figyelni 10percig, hogy mit mond a tanár neki. Értem? Akkor jó, most már leülhetsz

2017. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Értem. És ismeretlenül engem itt ne utasítgass hogy üljek le mert pont annyi jogom van állástfoglalni mint neked. A lényeg pont az, hogy nem arra van hogy valaki 50 évig szedje. Most egy gyereket megéri azért gyógyszerezni hogy végigcsinálja a sulit. Felnőttként nem fog ugyanezzel a problémával szembesülni. Milyen megoldásai lesznek a helyzetre? Gyógyszer és drog. A szülőket viszont gyerekkorában megkíméli attól, hogy túl sok energiát fektessenek bele. El kéne fogadni hogy a gyerek más. Megtanítani arra hogy tud ezzel együtt élni. Elhitetni vele hogy értékes annak ellenére hogy nem ő az éltanuló. Ezekhez a képességekhez mérten támogatni abban amiben sikeres. Akit a szülei gyerekként gyógyszereznek azért hogy ne bukjon meg szerinted milyen elfogadást kap az életben? Én úgy gondolom hogy egy gyereket tudatmódosítóval tömni amikor kialakult személyisége sincs veszélyes.
2017. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
A másik az, hogy a gyereket folyamatos megfelelési kényszerbe helyezik. Jóhogy romlik a magatartása. Mi van akkor ha nem lesz belőle orvos, mérnök... és akkor mi van ha Julcsi néninek a kisboltban nem azzal dicskedhetek el, hogy megnyerte a matematika versenyt a fiam? Mi van akkor ha a Gizike kisfia már regényeket olvas 7 évesen az enyém meg szótagol? Gyógyszerezzem hogy megfeleljen az elvárásaimnak? Érezze magát rosszabbnak a többinél mert nem tud? Nem. Én azzal fogok eldicsekedni, hogy a fiam tehetségesen rajzol, vagy ügyesen bânik a labdával a focipályán vagy szeretni való személyiség aki tele van empátiával. Nem fogok elvárni olyat ami nem az ő szintje. Akkor a gyerek sem fogja veszteségként megélni hogy más.
2017. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 jeverezi ***** válasza:
31%
nem értem minek tömik a gyerekeket ilyen erős gyógyszerekkel. SŐT!!! Sokszor a gerek nem is tud róla már 7 évesen beadják neki injekcióba ezt a veszélyes gyógyszert amitől olyanná válik mint egy robot, kezelhetővé ezzel együtt kissé paranoiddá!
2017. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Neked annyira nincs fogalmad, hogy szörnyü...


Bszdki, nem fogod fel? A gyerek képtelen az iskolában, szociális dolgokban ÖNMAGÁNAK kielégítő teljesítményre. Felnőtt korára ez lesz ami a szétnyomja a lelkét, nem 1 szem Ritalin, te okos...


Amúgy meg, kap ritalint, teljesít az iskolában, eljár terápiára, és mire felnőtt lesz nem kell Ritalin. Értem?


Ehelyett te nem adnál neki gyógyszert, meg várnád azt a 2-3 évet mire a terápia egyáltalán elér bármilyen célt, közben tele lesz rossz tapasztalatokkal a gyerek, önértékelési problémával, szorongással, stb.


Kész is a személyiség zavar, szorongásos zavar felnőtt korára. Ez kell, igazad van.


Én ezzel a betegséggel együtt élek, nekem ne magyarázd már, hogy mi a helyes és mi a helytelen. A legkönyebb ez, más fszával verni a csalánt. Én átéltem a te hülyeséged, és nem kívánom senkinek. Bár kaptam volna valami gyógyszert, ami segít figyelni az iskolában rendesen. De nem, nem kaptam, és te ezt eljátszanád mindenkivel. MERT A RITALIN ROSSZ, JUJ!!!

A narkolepsziásnak is ezt mondod amúgy? Ne szedje, mert rossz? Szar internetről tájokozódott brom vagy te is

2017. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!