Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a sietésről, türelmetlenségről?

Figyelt kérdés
Szinte minden feladattal, tevékenységgel úgy vagyok, hogy alig várom, hogy átessek rajta, vége legyen már, ezért folyamatosan egyfajta idegesség, szorongás van bennem ezekkel kapcsolatban. Próbálkozom leszokni, kontrollálni a gondolataimat, de amint elterelődik a figyelmem, újra azt csinálom. Tapasztalt valaki olyasmit, hogy irtó türelmetlen és siet mindig, hamar át akar esni a feladatokon? Hogyan sikerült ebből kilábalni?
2017. febr. 11. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokrétű lehet a dolog.

- Lehet azért, mert stresszelsz, nehogy rosszul csináld meg a feladatot és leszidjon a főnök/anyuci/nemtudomhányévesvagy. Mert az önbizalomhiányt sokféleképpen lehet kezelni, saját magadnak bizonyítástól kezdve a barátokon keresztül a pszichológusig.

- Lehet, hogy szimplán ilyen a vérmérsékleted, pörgős ember vagy, ezzel sincs sok baj, ha elfogadod, illetve ha figyelsz, nehogy hanyagság legyen a nagy sietségből. Én személy szerint nagyon türelmetlen típus vagyok, mindent gyorsan és minél időhatékonyabban csinálok, mert így szeretem, más embereket néha idegesít hogy nem bírom a nyugis tempót, de ez van.

2017. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, van bennem egyfajta maximalizmus, nem szeretem a dolgokat elnagyolni, de ez más kérdés, nyilván ez is okoz stresszt. Gyakran emiatt inkább neki sem fogok, ha úgy érzem nincs időm tökéletesen kivitelezni a dolgot. De nem ez az oka, hanem az, hogy túl akarok esni a dolgokon, mert stresszel ez, hogy egyáltalán feladatom van. Le akarom tudni, hogy utána nyugodt lehessek, és foglalkozhassak olyasmivel ami szórakoztat (ezek általában nem túl produktívak de hát ez van). A munka például(bárminemű) erősen stresszel hiszen nem élvezem és csak a kényszerűséget látom benne, a házimunkában úgy szintén, vásárlás, adminisztrációs tevékenység mind mind csak egy feladat amin sürgősen át kell esnem. De amíg átesek rajtuk, addig komoly stressz van bennem.

A munka pedig ugye minimum 8 óra, nem lehet csak úgy letudni secc-perc alatt. Ezért végig stresszelem. Emberekkel való kommunikáció? Szintén csak egy feladat...ezért végig stresszelem. Szóval azok a tevékenységek amelyek másokat nem viselnek meg, és vígan csinálják, számomra pusztán egy feladat.


Edzeni szeretek, olvasni, videojátékozni, filmet nézni leginkább. Ezek nem szoktak stresszt kiváltani belőlem. De ebből nem lehet megélni sajnos.

2017. febr. 13. 16:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!