Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek egyedül a sötétbe...

Nagyon félek egyedül a sötétben, sőt elaludni is! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sok horrort néztem (régebben), de már legszívesebben visszaporgetnem az időt es nem nézném meg őket, mert azóta, mióta nézem ezt a műfajt, nagyon-nagyon félek egyedül a sötétben es elaludni is rossz egyedül. Fény nélkül konkrétan lehetetlen.


A nagy csöndet sem szeretem. Ilyenkor ugye felerősödnek a kinti, meg az egyéb zajok, amiket nap közben amúgy nem lehet hallani es en mindegyik ilyen zajhoz akaratlanul is odakepzelek valami sületlenséget...


Mikor épp felek LEHETETLEN elaludnom. A szívem kalapal, mint állat, patakokban folyik rólam az izzadtság, teljesen elvörösödöm es mar néha olyan felelmeim vannak, hogy levegőt venni sem merek.


Alvásnál akar van velem valaki, akar nincs, sosem rakom ki a lábamat a takaró alól, vagy nem logatom le a kezemet az ágyról, mert felek, hogy valami megragadja.


Tudom, hogy ez az egész csak film, nem létezik, de az en fantáziám különösen "jól működik". Sajnos...


Nem igaz, hogy egyfolytában ez van, mar annyira idegesítő!!!


Mit tehetnek, hogy egyszerűen megszűnjenek ezek a felelmeim?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek hatalmas puszi, aki válaszol!!!


2017. febr. 19. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó darabig én is így voltam. Nem éppen tökéletes megoldás,de nekem az segített,hogy TV-t tettem a szobámba,halkra állítottam és beállítottam az automatikus kikapcsolót.
2017. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!:) hány éves vagy, és fiú vagy lány?

szerintem, ez lehet hogy valami féle szorongás vagy túlzott stressz, erről mit gondolsz?:/

2017. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hat igen, kedves 3-as, feszkobol nálunk itthon van eleg... Lassan megorulok. Igazából egy érzelmi roncs vagyok hála anyámnak. :/


De erről nem szívesen beszelek, bocs. :/

2017. febr. 19. 22:51
 5/5 anonim válasza:

Az biztos, hogy az otthoni feszkó is hatással van a mostani állapotodra. Egyszer, kb 13 évesen megnéztem az ID-n egy részt a szellemjárás sorozatból, és az a durva, hogy azok igazak. Legalább 1 hónapig nem bírtam aludni, pedig anyukámmal aludtam egy ágyban, de ha egy percre is kiment, akkor megőrültem. Volt olyan, hogy a testvérem az ágy szélén ülve tévézett, és akkor sem bírtam elaludni, már sírtam a félelemtől. Sok idő kellett, hogy kiheverjem. Nem is tudom, nekem szerintem az idő segített. Persze, akkor még kicsi voltam, de nem csak gyerekkorban félhet ilyenektől az ember. Próbálj megnyugodni, a horrorfilmek nagy része baromság, amiket emberek találtak ki. Nekem pl az segít, ha megpróbálom elképzelni, hogy hogyan vették fel a jeleneteket, mert akkor tudom, hogy nem igaz, és minden mögött egy-egy ember áll.

Néha én is félek még egy kicsit. Esetleg nincs olyan barátod, akivel nagyon jóban vagy? Skype-on felhívhatnád őt. A barátommal így csináljuk, egész éjjel megy, egy kis fényt is ad, és ha valami probléma van, csak szólsz a másiknak.

Remélem azért tudtam segíteni.

2017. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!