Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy nevezik azt, amikor...

Hogy nevezik azt, amikor valaki kórosan retteg a különböző paranormális dolgoktól? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Igazából gyerekkorom óta jelen van ez, azt hittem majd elmúlik, de jelenleg 21 éves vagyok és a helyzet csak rosszabb. Ha netán látok vagy olvasok valamilyen szellemekkel kapcsolatos dolgot, utána általában 3 hétig nem bírok normálisan aludni, rettegek a sötétben a takaróm alatt, ráadásul ha egyedül vagyok, akkor még nappal full világosban is ugyanezt érzem. Egyik nap játszottam egy játékkal, amiben jumpscare is volt, azóta megint folyamatos rettegés az életem. Éjszakánként azt képzelem, hogy van valaki a házunk előtt vagy a kertben, aki arra vár, hogy észrevegyen, megtaláljon és halálra ijesszen. Magam előtt látom elvetemült gyilkosok arcát (akiket a neten láttam), és nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy eljönnek értem. Este ha netán ki kell mennem a konyhába egy pohár vízért, visszafelé már úgy rohanok, mintha az életem múlna rajta, mert úgy érzem üldöznek. Tudom, hogy nagyon furcsán hangzik, de kérlek ne legyetek rosszindulatúak velem, a válaszokat pedig előre is köszönöm!
2017. márc. 1. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség, vagy paranoia. Vagy mindkettő. Olvass utána a neten, google kidob elég sok találatot. De a legjobb az lenne, ha elmennél egy pszichiáterhez, ő megmondaná, mi bajod.
2017. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!