Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális probléma...

Ez milyen mentális probléma lehet egy 17 éves lánynál?

Figyelt kérdés

11 éve általános iskola óta a legjobb barátnőm.

Mindig kedves, vidám, soha nem bánt meg senkit, nagyon érzékeny.

Múlt héten nálam aludt és képeket csináltam a telefonjával, viszont a galériájában volt 5 screenshot egy nagyon hosszú szövegről.

Leírta benne hogy az anyja alkoholista, sokszor bántalmazza. Ismerem az anyukáját, sokat vagyok náluk és mindig irigykedtem hogy bárcsak nekem is ilyen jó kapcsolatom lenne a szüleimmel. Az is benne volt, hogy a barátnőm 1,5 éve füvezik és erről sem tudtam..

Az apját soha nem látta, legalábbis nekem ezt mondta, de a szövegből kiderült hogy az apja megfenyegette hogy meg fogja ölni ha mégegyszer megkeresi.

Az egyetlen kapcsolatáról is volt benne szó, ami nemrég ért véget és aztmondta hogy nem baj mert nem szerette a srácot, de a szövegben leírta hogy "ez volt az utolsó pofon az élettől". Vágásos képek is voltak s combjáról, pl. olyan amin apa volt belevágva. Még nagyon sok negatív dolog volt benne de ezek voltak a legfontosabbak.

Majdnem mindennap találkozunk, egy suliba járunk. Én vagyok az egyetlen barátnője aki ilyen közel áll hozzá.

Hogyan és miért titkolhatott el ilyen súlyú dolgokat előlem?

Félek hogyha őt kérdezném nem tudná feldolgozni higy megtudtam mindent, mert nyílván okkal nem mondta el.


2017. márc. 1. 23:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg nem tudja feldolgozni a leírt dolgokat a szüleiről, amit nem is csodálok. Ne hozd föl, majd elmondja, ha akarja, te annyit tudsz tenni, hogy mellette vagy mindig. Viszont ha gyanús lenne, hogy kárt tesz/tett magában (mármint veszélyeset, nem a vagdosásra gondolok), akkor ne habozz, hívj segítséget.
2017. márc. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!