Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem akarom,...

Mit tegyek, ha nem akarom, hogy összeolvasszák a személyiségeimet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezzel szokták kezelni a disszociatív személyiségű embereket. És kellene is járnom terápiára, de nem akarunk egybeolvadni.


Félek, hogy azzal, hogy összeolvasztanak minket, elveszítjük az identitásainkat.


Valaki van esetleg hasonló cipőben? Nektek sikerült az összeolvasás? Nem vesztettétek el a többieket?



2017. márc. 2. 21:37
1 2
 1/19 jeverezi ***** válasza:
0%
nem értem a kérdésed!
2017. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%

Szia!

Neked komolyan több személyiséged van? És tudnak egymásról?

2017. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kérem a továbbiakban olyanok válaszoljanak akik értik a kérdést és van hasonló tapasztalatuk.


Köszönöm szépen!

2017. márc. 3. 19:56
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy kíváncsi az új és egyetlen identitásodra? A kettős tudat nem problémás?
2017. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Problémás, de már megszoktuk.


Nem akarjuk elveszíteni önmagunkat. Félünk, hogy bezúznak és összedarálnak minket, mintha valami sajt lennénk.

Talán attól vagyunk mindannyian egyediek, hogy nem vagyunk egyformák.

2017. márc. 3. 20:08
 6/19 anonim válasza:
22%
Félek tőled :o és én egy idegen vagyok. Gondolj bele..mi van azokkal, akik ismernek is? :o
2017. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen járj el a terápiára. Nem fogsz elveszíteni senkit, egyszerűen csak más nézőpontból fogod látni a felgyülemlett emlékeid és tulajdonságaid, majd a szükségtelenek szépen kikopnak. Persze ha társakra vágysz, azokat majd más emberekkel kell pótolni, de ez a folyamat csak elsőre ijesztő, utólag nem fogod megbánni.


A helyzeteddel az a gond, hogy akinek már lehasadt egy vagy több extra személyisége, az fokozottan hajlamos arra, hogy még többet kreáljon és nem biztos, hogy mindegyik illeszkedni fog a társadalomba. (Értsd: Létrejöhetnek deviáns személyiségek, akikben nincs semmi gátló tényező, így ez mindenkire nézve veszélyes lehet.) Tehát még egyszer nyomatékosan ajánlom, hogy tegyél a gyógyulásod érdekében. (Ne haragudj, hogy gyógyulásnak nevezem; remélem jól értelmezed.)

2017. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De én így érzem jól magam.


Nem lehet valahogy ezt megkerülni?


És ne nevezed ezt "gyógyulásnak". Köszi.

2017. márc. 4. 19:21
 9/19 anonim ***** válasza:

1. Ha jól érzed magad, akkor mi az a probléma, mi az a szenvedésnyomás, ami miatt igényed támadt a terápiára?

aki jól van, nem szokott gyógyulásra gyúrni!;)


2. És hányan vagy?


"Sárkánymese


Egy hétfejû sárkánykölök csúnyán összevesztek.

Rájuk szólt az anyja, de ô nem maradtak veszteg.

Bár már egy sem emlékeztek, hogy min kapott össze,

Végül leharapta egymást, önmagát is közte.

Ja, hogy hol itt a tanulság? Szájbarágom, tessék:

Minden fejtúltengés vége teljes fejetlenség. "

2017. márc. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem szeretnétek összeolvadni, akkor ne járjatok terápiára. Bár a terápiának az elsődleges célja az, hogy jól érezzétek magatokat, és elérjetek egy optimális állapotot. Ez az "optimális állapot" néha az, hogy összeolvaszt titeket, néha az, hogy tudsz így is "teljes" életet élni. Bocsánat a fogalmazásomért, nem szeretnék "betegségként" vagy problémaként utalni rátok, félreértés ne essék. Így is elég zavaró lehet nektek, hogy úgy néznek rátok mint egy szörnyszülöttre, mert többszörös személyiséget is csak horrorfilmekből láttak. Egyébként milyen orvosotok van? Hogy tudnátok jellemezni? Megbíztok bennük? Ha megbíztok benne, akkor szerintem beszélhetnél arról hogy nem akartok összeolvadni. A terápiát meg lehetőleg ne hagyjátok abba, ha tanácsolhatom. Segíteni tud akkor is, ha nem olvadtok össze. Megnyugtatlak amúgy, sikeres összeolvasztás ritkán sikerül, akkor is évekbe telik sokszor. Kérdezősködhetek kicsit? :D (ha nem akartok ne válaszoljatok) hányan vagytok? Mi a nevetek? Milyen dolgokat szerettek csinálni? (Hobbi pl.) Bocsesz, de rettenetesen érdekel az ilyesmi :D közeli ismerősömnek szintén több személyisége van, összesen négyen vannak ha jól tudom. Ők sem akartak összeolvadni, eddig meg sem történt. Kifejezetten jól érzik magukat így is, ahogy vannak. Bár náluk problémát jelent egy agresszívabb személyiség is, bár képesek visszafogni. Közvetítéssel tud beszélni mondjuk. (Aki épp irányítja a testet hallja őt, és továbbadja az információt, ha úgy találja jónak). Az elején nagyon groteszknek és illyesztőnek találtam, de aztán hozzászoktam a helyzethez.
2017. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!