Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet, miért lett...

~Gold'Y# kérdése:

Ez mi lehet, miért lett hirtelen ilyen rossz az életem? (Hosszú, többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, nagyjából 3 hete történt az, hogy az iskolában úgy éreztem, mintha félrenyeltem volna egy cukorkát. Persze, mondanom sem kell nem nyeltem félre, csak úgy éreztem. Akkor még nem vettem olyan komolyan ezt az egészet. Aztán kikéretszkedtem az iskolából, és hazajöttem. Itthon apa megnyugtatott, hogy semmi bajom sincsen, nem kell félnem semmitől. Ettől persze sokkal jobban lettem, viszont keletkezett bennem egy olyan érzés, mintha már nem a régi lennék. Elment mindentől a kedvem, 1-2 napig csak feküdni volt kedvem. Aznap este, rámtört egy pánikroham, légszomj érzet, heves szívdobogásérzet, halálfélelem. Nagyon rosszul lettem, és kihívtuk az ügyeletet. Emlékszem, egy örökkévalóságnak tűnt az a 15 perc, mire kiértek hozzánk. Végül kiértek, és megmérték a szaturációmat. 99%-os lett, szóval nem volt semmi baj. Említettem nekik a cukorkát, és erre jött a válasz: "Ha az bent lenne, akkor már a kórházban feküdnék, és valami csővel szednék ki a tüdőmből a cukorkát" Ettől persze nagyon megnyugodtam. Viszont, jött egy újfajta érzés, egy indokolatlan köhögési inger, folyton úgy éreztem, hogy köhögnöm kell. Köhögtem, köhögtem és köhögtem, viszont semmi sem jött ki. Aztán erőt vettem magamon és kimozdultam. Kijárkáltam a barátaimmal, és elvoltunk. Aztán hirtelen elkezdett romlani az állapotom, napközben jól voltam, viszont néha rámtört egy furcsa, leírhatatlan érzés, ami gyomortól lefelé halad, és a lábakban végződik. Furcsa, bizsergő érzés, és nem túl jó. Nem tudom pontosan leírni, milyen, viszont nem esik jól, ez a lényeg. Elmentünk a háziorvoshoz, aki azt ajánlotta menjünk el EKG-re, és vérvételre, aztán menjünk Pszichiáterhez. Emlékszem, hogy miután ezeket mondta a háziorvos, valahogy rosszabbul lettem, és már csak azt vártam, mikor érünk haza. Hazaértünk, és elmúlt ez az unottság, és valahol legbelül megnyugodtam. Ezután elmentünk EKG-re, nem találtak semmi rosszat. Ezután egy héttel mehettünk pszichiátriára, ami nekem nagyon hosszú idő volt. (Tudtam, hogy fiziológilag semmi bajom sincsen, emiatt volt megterhelő végigjárni ezt a sort, mielőtt a pszichiáterrel beszélhettem volna) Aztán, eljött a várva-várt nap, és beszélhettem a pszichiáterrel. Ilyeneket írt egy lapra: "Depresszió irányában veszélyeztetett"; "Szuicid intenció nem áll fenn". Először furcsálltam ezt, viszont nagyon-nagyon jól esett, hogy végre beszélhettem vele. (Tanácsolt egy gyógynövény tartalmú gyógyszert, hogy szedjem, és keressek fel egy pszichológust) Aztán kijöttünk, és elindultunk haza, végig nevettem az utat, amire már rég volt példa, mióta történt ez a cukorkás eset. Aztán, jött az este, és elaludtam. Reggel felkeltem, és megint minden ugyanolyan rossz volt. Nyomottnak éreztem magamat. Este felé pedig megint jobban lettem, csak tartottam attól, hogy ha reggel felkelek, megint rossz lesz nekem. Mindig nyugodtan aludtam el, azzal, "hátha holnap jobb lesz". Visszatekintve, ez egy hatalmas hülyeség volt... Mostanában, 1 hete kb. elvagyok, csak nyomaszt szinte minden. Az, hogy körülöttem mindenki ugyanolyan mint régen, csak én változtam meg ilyen radikálisan. És ma... ma elérkezett a mélypont... egyszerűen nagyon, de nagyon rosszul lettem. Sütögettem a lángost, és mögöttem elkezdett apukám idegeskedni. Ez nekem valahogy nem esett jól, és egy nagyon rossz érzés keletkezett bennem. Belegondoltam, milyen rossz ez, és mennyivel nehezebb így az életem. Ilyen gondolatok jártak a fejemben: "Ez már nem élet", "Miért élek, ha ilyen lelki teherrel kell küzdenem?", "Kiút-e az öngyilkosság?", "Mi ez az állandó hangulatingadozás?" Régen egyáltalán nem becsültem a pszichológusokat, sem a pszichiátereket... Most pedig szinte rajtuk csüngök... Naponta hívom a lelkisegélyvonalat, ha rosszul érzem magamat... Régebben semmi ilyesmire nem gondoltam... Egyszerűen ez nagyon rossz...

Sokan mondanátok, hogy ez a kamaszkor miatt lehet, de nem szeretném ennyire elbagatelizálni, mert egyik percről a másikra jött ez az állapot. Ez mi lehet?

Van aki hasonló dologgal küzdött?


Ha elolvasod azt megköszönöm, de ha válaszolsz, az még jobban esik. :) Köszönöm előre is a válaszokat.


14F


2017. márc. 5. 23:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kicsit OFF, de az lemaradt, hogy van esélye annak, hogy újra normális életemet élhessem? Szeretnék megint mindenen őszintén nevetni... Ez az ami, nagyon hiányzik... Nagyon megkeseríti ez az egész az életemet.
2017. márc. 5. 23:21
 2/4 anonim ***** válasza:
maszturbálj, az megnyugtat :D
2017. márc. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem használ semmit a pszichológus meg a pszichiáter?
2017. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elarulom velem ugyanez tortent pont 7.-8. kornyeken mint ahogy veled,en is azt ereztem hogy valami baj van velem,marmint a fizikalis es mentalis egeszsegemmel.En is jartam pszichologusnal de o azt mondta hogy en mar nem az o hataskorebe tartozok ezert tovabbkuldott pszichiatriara. Bevallom en akkor nagyon megilyedtem hogy tenyleg valami baj van velem, hogy majd gyogyszerekkel tomnek engem ejjel nappal, hogy bemeselnek nekem valami betegseget ami amugy lehet hogy nincs is,es ettol az egesz ilyeszto es stresszes helyzettol egyre rosszabb lett a kozerzetem es hihetetlenul maganyosnak ereztem magamat.Szoval ugy dontottem hogy nem megyek el,es vartam hogy az egesz elmuljon.Szoval..:D Az egesszel csak arra szeretnek kilyukadni hogy ha olyan vagy mint en ez idovel el fog mulni csak ne stresszelj ezen annyit:)
2017. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!