Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet ez?...

Szerintetek mi lehet ez? Pánikroham?

Figyelt kérdés

Sziasztok, evvel kapcsolatban tettem már fel korábban kérdést, de nem kaptam igazán válaszokat. Remélem ti tudjátok hogy mi lehet ez. 20 éves vagyok. Nagyjából 2 éven keresztül kábítószereztem. Az utolsó egy évben pedig rendszeresen. Úgy keltem úgy feküdtem. Jelenleg 2 éve full tiszta vagyok. Nos nekem a kábítószertől, volt olyan hogy majdnem meghaltam. Azóta vannak ezek a pánikroham szerűségeim. Eddig nagyon ritkán jött elő de már nagyon zavar. Kihat a párkapcsolatomra, szexre is. Egyszerűen nem tudunk egyet normálisan sétálni, mert rosszul vagyok. Kb.: 2-3 hete rendszeresé vált ez a pánik roham szerűség. Egy nap már 2-3x sőt többször is elő fordul. Este már lefeküdni sem merek. Csak így a semmiből egyik pillanatról a másikra rosszul vagyok. Félek este hogy el vágódok és megfogok halni.


Tünetek.: Kéz izzadással indul minden. Majd ilyen zsibbadáshoz és szédüléshez hasonló érzést érzek. Ezt pedig halál félelem követi.


Valamennyire tudom irányítani, be beszélem magamnak hogy jól érzem magamat. Ilyenkor sok folyadékot iszok, megmosom az arcom és jobban vagyok. Az is segít ha valakivel, közben tudok beszélgetni.


Néha érzem, hogy ilyenkor mintha, eltompulna az agyam is. Mintha, nem tudnék úgy gondolkozni.


Ma is elvoltunk a barátnőmmel sétálni. 2x is rám jött ez a roham. De most nagyon még rosszabb volt, mint szokott lenni. Kiszáradt a szám, mintha a mellkasomnál nyomást éreztem volna. A levegőt is nagyon furán vettem.


Én alapjáraton. Egy nagyon élet vidám ember vagyok. Aki, szeret élni, céljaim vannak az életben. Boldog vagyok hiszen, azt csinálhatom amit, szeretek. Soha nem voltam labilis személyiség sem öngyilkos hajlamú ember. De a rohamaim után úgy érzem magamat, mintha akinek élni sincs kedve. Egyszerűen ilyenkor úgy érzem, ha evvel kell élnem, inkább meghalnék csak ne érezzem ezt.


A szexnél is szinte mindig érzek ilyeneket. Van hogy úgy érzem, mintha szó szerint folynék bele az ágyban...


Voltam Kétszer is orvosnál, de mind a kettő szerint vérnyomássommal van valami.



2017. márc. 8. 20:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat. *Tenyér zsibbadással indul.
2017. márc. 8. 20:56
 2/16 anonim ***** válasza:

Gondolj arra hogy van aki ràkos beteg.

Te nem vagy az örülj neki.

Szerinted egy ilyen komoly beteg ember mit vàlasztana.A betegsègèt vagy a pànikrohamot?

2017. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
*Tenyer izzadas... Meg egyszer bocsi.
2017. márc. 8. 21:09
 4/16 anonim ***** válasza:

Vagy ha egy kerekesszèkes embernek mondjuk azt mondod hogy jàrni fogsz ujra de a legdurvàbb pànikrohamok fognak gyötörni èleted vègig.

Szerinted mit vàlasztana?

2017. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ertem... Persze tudom h rossz az ilyen embereknek. De en most evvel a kerdessel nem akartam magam sajnaltatni, vagy rosszat az olyan embereknek. Csak kivancsi lennek h mi lehet ez. Volt e valakinek ilyen es evvel kapcsolatban tapasztalatai itt.
2017. márc. 8. 21:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha tudod irányítani szorongás alatt az agyadat, akkor csak tovább kellene fejleszteni ezt a tudásodat szakemberrel. Ajánlom neked, hogy kérj beutalót pszichológushoz! Igyál naponta meg legalább 3-4 pohár citromfű teát, és szedjél B-MAX vitamint, magnerót vitamint.
2017. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Rivotril, de ezt csak vészhelyzetre...amúgy nem ajánlom, mert függőséget okoz, ami tudjuk milyen. Ennél mèg a pia is jobb. Csak leírtam, hogy legyen C terved...
2017. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Elôször az organikus hátteret kéne tisztázni, kideríteni, hogy van-e valami szervi eltérés, én a helyedben elsô körben kérnék beutalót kardiológushoz (mindenképpen említsd meg korábbi drogproblémádat). Ha nem találnak semmit, még mindig el lehet menni pszichológia irányába. Ne halogasd, vedd a kezedbe az írányítást.
2017. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az eddigi valaszokat. Mit ertesz a szervi elteresben?


Nyugtato az kizart. Rosszul is lennek tole, tuti h ra paraznek. Max valami gyengebbet

..

2017. márc. 8. 22:12
 10/16 anonim válasza:
Szervi eltérésen szívproblémát értek, persze nem mondom hogy az van neked, ezért kéne elmenni kardiológushoz, aki valószínûleg csinálna egy ultrahangot meg talán egy 24 órás vérnyomásmérést ha jónak látja. Ha nem találnak semmit, akkor valószínû pánikrohamjaid voltak, de így csak találgatunk...
2017. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!