Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bőrrágás, bőrtépés. Hogyan...

Bőrrágás, bőrtépés. Hogyan lehet ezekről leszokni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom mikor kezdtem, nagyjából 5 éve. Fogalmam sincs, hogy miért.

Szóval a körmöm melletti bőrt rágom/tépem szinte folyamatosan (minden negyed órában legalább egyszer a számban van a kezem). Borzalmas! Le akarok róla szokni csak már tényleg ötletem sincs, hogy hogyan...

Próbáltam már, hogy kesztyűt húzok, de nem ment túl sokáig. Próbáltam már elterelni a gondolataimat, 1000-től visszaszámolni 13-asával...de csak ideges lettem, mert csak még jobban arra koncentráltam, hogy rágni akarom. Ja és persze rengetegszer próbáltam már a "Holnaptól nem rágom!" felkiáltással abbahagyni. De semmi!

Ezen a héten is megpróbáltam abbahagyni, egyik osztálytársammal fogadtunk, hogy 1 hétig nem rágjuk (ő nem rágja ennyit). És...ez nem teljesen ment/megy, viszont a fent említett mennyiséget sikerült leredukálnom napi 2-3 alkalomra, viszont minél kevesebbet rágom, annál többet érzem azt, hogy "rágnom kell".


Van valami ötletetek hogyan hagyhatnám abba?


Köszi a válaszokat! :)

17/L



2017. márc. 11. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy te véletlenül szorongó vagy kényszeres?

Szerintem próbáld meg helyettesíteni valami hasonló tevékenységgel, ami lefoglal kicsit.

2017. márc. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél inkább egy csomag rágót! xD Bocsi, viccet félre téve régen én is úgy szoktam le erről, hogy eldöntöttem, hogy nem csinálom többet és kész! Szerintem ne add fel, a napi csökkenés szerintem nagyon pozitív, az is haladás. :) Ha nagyon nem megy, próbáld meg leragasztani az ujjad ragtapasszal, (és nem leszedni hamar!) hátha ez működik.

Sok sikert, menni fog ez :)

2017. márc. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: köszi :) Mindenképpen megpróbálom (de nem akarok egy másik szokás "rabja" lenni... :D )

OCD-re gondolsz? Ez már annak számít? :O És ha igen, mit lehet csinálni?

#2: Köszi :D Egyik ismerősöm rágózott helyette, azóta "rágófüggő" xD. Ragtapasz: kipróbálom :) És ha leszedem nem fogom újra elkezdeni (nyilván azon lennék, hogy ne, de...)?


Köszönöm mindkettőtöknek! :)

2017. márc. 12. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Igen, arra gondoltam, de persze nem feltétlenül az. De azt azért látom, hogy kényszeres a dolog, és zavar is, mégsem tudod abbahagyni, szorongsz, ha nem csinálhatod. Ismerős a helyzet, én OCD-s vagyok. De még egyszer mondom, ez még nem jelenti azt, hogy te is az vagy. Más dolgod nincsen csak ez az egy?

Egyébként ha másképp sehogy nem megy, fölkereshetsz vele nyugodtan egy pszichológust (kognitív viselkedésterapeutát ajánlok), és ő fog tudni segíteni.

2017. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!