Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamoknál pontosan mi...

Pánikrohamoknál pontosan mi játszódik le az ember szervezetében? Milyen dolgok okozzák benne a kellemetlen tüneteket?

Figyelt kérdés
És egy pánikbetegnél egy pánikroham akkor is előjöhet, ha amúgy éppen nem pánikolt semmitől, teljesen nyugodt volt és jól érezte magát?
2017. márc. 29. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is előjöhet, sőt meglepően gyakran.

Ez még egy nem teljesen felderített terület. Ami pl szerepet játszik benne, az az alapból magas kortizol (stresszhormonnak is hívják) szint, valamint a gyorsan csökkenő, ill nagyon alacsony dopamin és szerotoninszint, főleg az utóbbi.

Aztán vannak, akik homokba dugják a fejüket és elkezdenek lelki okozni...Gondolom ők már lelket is láttak élőben.

2017. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Magától jön elő..
2017. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem "magától" jön elő, hanem a tudatalatti valamilyen folyamatából eredően. Valóban nincs összefüggésben azzal, hogy a beteg mit csinál vagy mit gondol, bár egyes helyzetek tudják fokozni a roham esélyét (főleg a tétlen várakozás).

#1: Ha pszichés okról beszélnének, az úgy "helyesebb" lenne? És pszichét láttál már élőben? Csak mert a görög Psyche (ψυχή) szó jelentése lélek...

2017. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Aztán vannak, akik homokba dugják a fejüket és elkezdenek lelki okozni..."


Közel 20 évig voltam pánikbeteg, mire eljutottam egy JÓ pszichológushoz, akivel feltártuk a pánikbetegségem LELKI (vagy fogalmazzunk úgy, hogy mélylélektani) okát. Volt ok, egyértelmű, megragadható, megfogalmazható, csak nagyon-nagyon mélyre volt eltemetve bennem. Ahogy feltártuk, a pánikrohamaim megszűntek, immáron évek óta teljesen tünetmentes vagyok. Olyan helyzetben sem jött elő a pánikroham, amiben korábban garantáltan rám tört volna.

2017. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még 20 év helyett 2 év után eljutottam pszichiáterhez és szedem a gyógyszert működik. Nyertem veled szemben 18 évet az életből.
2017. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
# 5: Én is szedtem gyógyszert. Egy darabig hatott, aztán rosszabbul lettem tőle. Amikor leálltam vele (pszichiáterrel egyeztetve) a rohamaim sokkal súlyosabb formában tértek vissza. Most már gyógyszer nélkül is teljesen tünetmentes vagyok.
2017. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös kontra 4-es meccs végkimetelét akkor pontozzuk amikor az 5-ös szembesül a gyógyszerfüggőségével 3 év múlva. Lehet, hogy nem "csak" 18 évet veszítesz az életedből. Gyógyszerrel csatát nyerni lehet, háborút nem. Tapasztalatból mondom. Átéltem. Nem hiszek én sem abban hogy a pánikroham csak úgy van. Fizikai ok nincs. Egy ember folyamatos halálfélelemmel járó helyzeteket csakis lelki okokból élhst át. Most lehet magyarázni agyi folyamatokkal, de akkor nincs depresszió, szorongás ès személyiségzavar sem mert ezek csak agyi folyamatok és nem tehetûnk ellene semmit. Hát így nem is ahogy sok ember ehhez hozzááll.
2017. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!