Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegek! Ti hogyan...

Kényszerbetegek! Ti hogyan kontrolláljátok magatokat, hogy ne hajtsátok végre a kényszercselekedeteket?

Figyelt kérdés
Kb 5éve vagyok kényszerbeteg,voltam már pszichiátrián,de azt mondta az orvos,hogy még nem kell gyógyszer. Általában megpróbálom kizárni a kényszergondolatokat a fejemből,de ha nem teszek meg egy adott dolgot pl 20-30szor ,akkor erős lelkiismeretfurdalásom van miatta és félek hogy vaalmi baj történik a családommal.. :/ Ti hogyan küzditek le ezeket a gondolatokat?

2017. ápr. 14. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az a lényeg hogyha éppen kényszeresen cselekszel valamit, és tudod azt hogy hányszor kell megcsinálni, hogy az a gondolat ne következzen be. Akkor ne tedd meg harmincszor. Hanem amilyen eszközzel kapcsolatba van éppen a cselekvés, vágd földhöz teljes erőből. Lehet hogy nem valami ésszerű, vagy éppen olcsó mulatság, de működik.
2017. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak mentális kényszercselekedeteim voltak, pl. fogadalomtételek, hogy ezt és ezt megteszem v nem teszem meg, ha az a bizonyos rossz dolog nem következik be. Úgy tudom megállítani, hogy "elkapom" még az elején a gondolatot, tudatosítom, hogy ez bizony ocd-s gondolkodás, és hogy a világ nem így működik. Többnyire beválik. Gyógyszert is szedek.
2017. ápr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2017. ápr. 16. 12:53
 4/8 anonim válasza:
Én is ebben szenvedek..jól tudom, milyen rossz lehet neked is. Néha tudom kontrollálni,de vannak napok,amikor úgy érzem megőrjítenek ezek a gondolatok.
2017. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megtudhatom a nemedet és a korodat?
2017. ápr. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6 éve vagyok kényszerbeteg.

Viszont annyiban elütök, hogy nekem a kompulziók, a cselekedetek annyira nem súlyosak. Csupán a tisztasággal és higiéniával kapcsolatosan vannak kényszercselekedeteim, azokat is inkább rituáléknak nevezném, pl. ha reggel nem csinálhatom végig a szokásos rutinomat, ami olyan fél óráig tart, akkor úgy érzem megőrülök a szorongástól. Rengetegszer mosok kezet, mert úgy érzem valami a bőrömre került, és szennyezetté válhatok. Illetve azt hiszem, erős szorongást váltana ki belőlem, ha nem tudnék fürödni a nap végén.

Nekem leginkább obszessziók, gondolatok vannak. Valahogy a cselekedetek nem társultak hozzá. De a kényszergondolatok azok nagyon durva formában, ébrenlétem 90%-ában kínoznak, minden gondolatom át tud váltani valami abszurd dologgá.

Az a gond itt Magyarországon, hogy csak azokat tekintik valódi kényszerbetegnek, akik inkább a cselekvéseket végzik. Nem igazán foglalkoznak külön-külön a két véglettel, pedig rengeteg van, akiknek a kettő közül csak az egyik van meg.

Külföldön már jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek a szeparált kezelésre is. Ha csak összehasonlítod a magyar és angol OCD szócikket, ég és föld a kettő, az angol rengeteg dologra kitér, tényleg a legapróbb részletekig, a magyar meg csak össze van hányva fél oldalban. De ez szinte minden cikknél így van, most nem is ez a lényeg. Én a gondolatokkal gyógyszerekkel küzdöm meg, antidepresszánst és nyugtatókat szedek, valamint megvárom, míg elmúlik. Nekem valahogy összekapcsolódott egy pánikroham szerű dologgal. Naponta négyszer-ötször ellepik az elmémet a kényszergondolatok tömkelegei, és olyankor átesek egy 20 perces-fél órás pánikrohamon, de talán a szorongásroham jobb szó rá.

2017. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Sőt, külföldön önálló diagnózis van rá.

2017. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

16 éves lány vagyok.

Köszönöm a válaszokat! :)

2017. ápr. 19. 15:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!