Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekem most beütésem van? 36/N

Nekem most beütésem van? 36/N

Figyelt kérdés
Nincs kedvem úgy igazán semmihez. Nem akarok családot, se gyereket, se férjet. Undorító, fo.snak tartom ezt az életet, mert főlag csak igazságtalanságról szól. Nem szeretem az embereket, kerülöm a társaságukat. Nem szeretek dolgozni sem (ott is csak a pletykálások, meg az egymás ba.szogatása megy, egymás életébe válykálás, kibeszélés), csak muszályból kell azt is csinálni. Főleg csak düh, meg harag van bennem. Nem akarok igazán semmiért sem küzdeni. Beleuntam és belefáradtam ebbe a kib.aszott életbe már...

2017. ápr. 29. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Ahha, nálad most ütött be a mid-life crisis.


Most tudatosul benned, hogy értékes élményeket, emlékeket, tapasztalatokat kellett volna gyűjteni fiatalabb korodban, amikre szívesen gondolsz vissza. Most jössz rá, hogy tanulni kellett volna, hogy egyetemet végezve ne a legalja között kelljen dolgoznod. A düh, és a harag, ami benned van, az csak saját magadra irányul, és ezzel a legnehezebb megkűzdened. De legalább nem vállalsz felelőtlenül gyereket, ez már egy jó kiindulópont, fel tudod mérni, hogy mire (nem) vagy képes.


Válts munkahelyet, kezdj bele új dolgokba, ismerkedj meg új emberekkel. Ha szeretnéd, én is szívesen beszélgetek veled.

2017. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz beütés alatt?
2017. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Depressziónak tűnik. Pszichológus segítségével esetleg ki tudsz jönni belőle, feltéve, hogy meg akarsz gyógyulni. Megéltem ugyanezt, de nem akartam orvoshoz menni, hanem meditáció segítségével sikerült 2-3 év alatt kijönnöm ebből.
2017. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyetemre, főiskolára, ha akartam se tudtam volna menni, mivel diszlexiás vagyok és mindig is tanulási problémákkal küszködtem (máig), az hagyján, hogy betűket cserélek, de nyelveket sem tudok megtanulni, nagyon gyenge a memóriám és a logikám, így nem lehet diplomát szerezni! Akár mennyire is szeretnék, vagy szerettem volna. Tényleg azt érzem, hogy elbuktam ezt az életet, vesztes vagyok. Van érettségim, több szakmám, de sosem volt kapcsolatom jó helyre bekerülni, olyan közegbe kerülni, ami előre mozdít, mindig csak a lefele, és alíg bírom már magam tartani. Rettentő elkeserítő az egész, főleg, hogy 40 felé haladok.
2017. ápr. 29. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy veszve lenne bármi is
2017. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél diszlexiával egyetemre? Nem könnyű, de nem lehetetlen.
2017. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyetem egy az sokba kerül, jelenleg munkanélküli is vagyok, a diplomához középfokú nyelvismeret kell. Diszlexiával, ha tudod mi az, a büdös életben nem fogok középfokú nyelvizsgát letenni. Több, mint 10 éves angol nyelv tnulásával egy gyenge alapfokot szereztem, amiről nincs papír, ezért nincs értelme felsőoktatásért fizetni, főleg, hogy azokon a területeken, ahol én jelenleg el tudok helyezkedni, avygis van rá esélyem, abból a fizetésből vegetélni lahet. Ami azt jelenti kifizetem a számlákat, eszem és veszek egy bérletet, talán egy fodrász belefér és hó végére egy nagy zérus marad a fizetésből. Nincs semmi támaszom segítségem évek óta, se rokonok, se senki.
2017. ápr. 29. 11:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen szakmáid vannak?


Úgy tudom, jelenleg 10-12 félév ingyenes egyetemen, ha sikerül olyan pontszámmal bekerülni.

40 felett már nem kell nyelvvizsga bizonyítvány a diploma átvételéhez, ha jól tudom, és időközben nem változtattak ezen.

A diszlexia pedig nem lehetetleníti el a főiskola/egyetem elvégzését.

Lehet, hogy neked több erőfeszítésbe telhet, mint a nagy átlagnak, de közel sem lehetetlen! Ezeket csak azért írtam le.

2017. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy találsz még olyan munkahelyet, ahol jobban érzed magad. Ha pletykálkodnak, neked nem muszáj benne részt venni. A kilátástalanság érzése tényleg nehéz dolog. Munkád mellett szabadidődben tehetnél valamit másokért, valami önkéntes munkát is vállalhatnál. Tudom, hogy nem mindenki vevő rá, de a vallás is segíthet, ha szellemileg átértékeled az életet, lehetséges, hogy teljesen más szemszögből látod.

Igen, az életben sok igazságtalanság és szörnyűség van, el kell gondolkodni, hogy miért is? Mi az élet értelme, van-e Isten, mi az én helyem a világban?

2017. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nagyon kegyetlen. Nem mindenki születik professzornak. Ha úgy érzed 36 évesen nem ott tartasz ahol úgy gondolod hogy kéne azt nehéz lesz feldolgozni. Mert valami ilyesmi jön át abból amit írsz. Hiszen miért zavarna hogy mások kibeszélnek a hátad mögött. Engem is kibeszélnek de hogy ők mit gondolnak rólam az ö problémájuk nem az enyém. Az hogy boldogtalan vagy, mert ez nagyon érződik az viszont nagyon nem jó. Lehet most érkeztél válaszút elé, ahol ideje változtatni. Jobb most mint 45 évesen. Nem tudom mit szeretnél elérni, de jó lenne ha holnap nekikezdenél és a nem szót kivennéd a szótáradból. Szabó Pétert esetleg érdemes lehet nézegetned. Lehet a korod miatt bizonyos dolgokról már lekéstél, de sok minden más van még.
2017. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!