Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalon is kaphatok szivrohamot?

Fiatalon is kaphatok szivrohamot?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Pánikbetegséggel küzdök már egy ideje. Mostanában nagyon sokat fáj a mellkasom, illetve a szívem. A sok stressz, pánik miatt, kaphatok szívrohamot ilyen fiatalon is?

Így sajnos csak mégjobban pánikba esem, ha minden jól megy jövőhéten megyek egy pszichológushoz, de félek azt már megsem élem...


2017. ápr. 29. 11:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, nem iszom alkoholt, nagyon ritkán kávézom(akkoris csak 3 az 1bent iszom) viszont a rengeteg pánik, stressz is okozhat szívrohamot úgy tudom...
2017. ápr. 29. 11:16
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha nincs szervi problémád, akkor kb. annyi az esély rá, hogy tizenévesen szívroham végezzen veled, mint hogy behajt az utcátokba egy részeg török kamionos, hirtelen átszalad előtte az úton egy kecske, amit elüt, és amikor az ablakodon berepülő állat miatt a földön nyekkensz egyet, beütöd a fejed egy földön hagyott 100-as szögbe.


A pánikroham viszont elég kellemetlen, amellett, hogy veszélytelen a szervezetedre. Van lehetőséged kizárni az életedből a stressz forrását? Van valami összefüggés a rohamok kialakulása között, amit megfigyeltél, vagy teljesen random?

2017. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Így elég viccesnek hangzik tizenéveden ilyesmitől félni, ilyeneken gondolkodni. De sajnos nem tudom legyőzni ezt az érzést.. Remélem pszichológusi segítséggel majd sikerül. Csak most még jobban eékezdtem aggódni a szivinfarktus miatt, tehát ez nem könyitette meg a helyzetet. Nyugtatót vehetek be, az segít?


Miért veszélytelen a pánikroham? Hiszen az stressz forrás, az pedig nagyon sok betegséget eredményezhet...

2017. ápr. 29. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne szedj nyugtatót, én nem javaslom.


Az állandó stressz hosszútávon tényleg kikészíti a szervezetet. (Rövidtávon, alkalmanként jótékony hatása van.) Maga a roham viszont veszélytelen, nem állhat le tőle a szíved, és nem is okoz károsodást, de nyilván elég kellemetlen, nem élné át az ember szívesen. Nekem kétszer volt, ebből az első 17 évesen, éjszaka arra keltem, közben folyt rólam a víz (télen), és azt sem tudtam, mi ez, nagyon megijedtem. Tényleg kb. 30-40 percig tarthatott, mint amennyit írnak is róla. Másnap viszont be tudtam menni suliba, reggel kissé kialvatlan voltam, de nem volt komolyabb következménye.

2017. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy próbálsz megnyugtatni :)

Csak az a baj, hogy nálam nem egyszer kétszer jelentkezik, hanem minden este...

2017. ápr. 29. 11:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor kezdődött? Mire szoktál gondolni, mielőtt éreznéd magadon, hogy lehet, hogy most ez lesz? Milyen dolgokon gondolkodsz elalvás előtt? Ezt nem muszáj (nyilvánosan) leírnod, ha nem szeretnéd, de ha ezeket egy kicsit elemezgeted, az segíthet rájönni, hogy milyen változások kellenek az életedben, hogy ne pánikolj.
2017. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!