Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyulni vágyó és egy ideje...

Gyógyulni vágyó és egy ideje abszinens (nem ivó) alkoholista van itt aki jár a névtelen alkoholisták klubjába? Segít rajta ez a terápia? Miét hasznos?

Figyelt kérdés

#alkoholizmus #Anonim Alkoholisták #névtelen alkoholisták
2017. máj. 6. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nem alkoholista voltam, hanem gyógyszerfüggő, de voltam párszor AA klubban.Akkor is, és most is az a véleményem, hogy a tisztaság megőrzése csak akaraterő kérdése. Ha valaki inni akar, az a klub előtt/után is fog, aki pedig nem, az klub nélkül se.Mindkettőre láttam sok példát.Az AA nem tudja erősíteni az akaraterőt, de tippeket tud adni, hogy hogyan maradj tiszta.Ha nem vagy biztos magadban, akkor járj el! De, ha biztos vagy magadban, akkor nem szükséges. Én teljesen ingyen adok Neked pszichoterápiát!: Csak azt kell eldöntened, hogy mi a fontos. De azt nagyon és végleg! A pia, és a mámor, vagy az életed, családod, stb. Légy erős, menni fog!Talán ez erőt ad: A nyugtató elvonás sokkal brutálisabb, mint az alkohol. A pia elvonási tünetek pár napig tartanak, a nyugtatóké hónapokig!(!)Fél éve szenvedek, mégsem vettem be egy szemet se, és már nem is fogok! Sokat segít a hit. Nem vallásos értelemben. Magadban higgy, akkor is, ha senki más nem hisz benned!Mutasd meg nekik, hogy erősebb vagy, mint a pia! ( Nagyon jó motivációs filmek vannak a youtube-on. Nézd ezeket miden nap!)Remélem segítettem, a többi CSAK rajtad múlik.
2017. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!