Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az introveltált személyiség...

Az introveltált személyiség az kialakul vagy így születünk?

Figyelt kérdés
Olyan írjon legyen kedves, aki valóban tud erről valamit, esetleg tanult róla, ne az aki, saját elképzelése szerint ír valamit. Csak kíváncsi lennék. Én introveltált vagyok, és érdekelne hogy valamitől ilyenné váltam, vagy eleve így születtem? A környezeti tényezők, nevelés közre játszik? Vagy alapból ilyenek vagyunk. Az extroveltáltak szülei is azok?

2017. máj. 11. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem veled született dolog. Az élményeid/érzelmeid és a környezeted alakítják a személyiségedet és ezek is formálják. Nyilván, ha szülők introvertáltabbak, nagy eséllyel lesz a gyermekük is az mivel ezt a példát otthonról látja és ő pedig a későbbiekben ezt alkalmazza. de van ellenpélda is természetesen. Nekem példának okáért abszolút extrovertáltak a szüleim én még is introvertált személyiségű lettem.
2017. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Idő előre haladtával miért lesz az ember zárkózottabb? Egyébként ezen a személyiségen lehet változtatni? Vagy ami így alakult ki az így is marad? Szeretem a egyedüllétet, el vagyok magamban, de valahol hiányzik is egy párkapcsolat, de akettő még sem fér össze, mert iritál és zavar, ha a nyakamba "lihegnek", meg ha fél óránként küldenek sms-t hoghy hiányzól, meg szeretlek, stb. Iritál ha sokáig vannak a közelemben, hiába szeretek is valakit. Hogy van ez? Kell, de mégis elutasító vagyok... Mindig bennem volt ez a ketősség
2017. máj. 11. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten mondanám azt, hogy az idő elteltével zárkózottba lesz valaki, inkább maximum ha túl sok negatív élmény és behatás érte akkor magába fordulhat.Hát ez általában nem változó dolog inkább mondanám kezelhetőnek. Ez a kettősség szerintem minden emberben benne van, hiszem mindenki szeretne maga mellé egy párt, mivel ez a természetes. Senki sem szeretne egyedül maradni egy életre, de mégis néha jobba magány és ebben semmi furcsa sincs.Az meg, hogy el taszítod az embereket valószínűleg azért vagy, mert bizalmatlan vagy másokkal szemben. Én arra következtetek a te irányodból, hogy esetleg megbánthattak téged ami mély nyomokat hagyott benned és egy introvertáltabb típusú egyénnek ez még kellemetlenebb és nehezebb tud lenni, mert már alapból érzékenyebb a "külső behatásokra".
2017. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 jeverezi ***** válasza:

ilyen nincsen hogy introverrtált az csak egy karaktervonás a sok ezerből. A legtöbb ember ambivertált társaságban és magában is jól érzi magát.


A túlságosan introvertált szociális fóbiára, elkerülő személyiségzavarra hajlamosít amúgy

2017. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy PAS nevű rendszer (Personality Assessment System), ez EEG-vel már 1-2 éves korban alkalmazható. Három tengelyen méri fel az alapkaraktert: internalizáló-externalizáló, rigid-flexibilis, uniform-adaptív. Szóval az, hogy valaki mennyire befelé forduló vagy mennyire a külső valóságban él, születési adottság, ami már egészen kis gyerek korban felmérhető.
2017. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kis gyerek koromban én pl nagyon is nyílt személyiség voltam , mindenkivel barátkoztam rengeteg ismerősöm volt és elég cserfes voltam, aztán értek kellemetlenségek és rengeteg "pofont" kaptam amik elég mély nyomott hagytak bennem. Azóta bezárkóztam teljes mértékben és bizalmatlan lettem és valószínűleg az is maradok. Meg ne mondja már nekem egy gép azt, hogy én milyen vagyok amikor még én sem tudom akkor... Ezt abszolút az idő alakítja.
2017. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!