Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a Botanofóbiát, a félelmet egyes növényektől?

Figyelt kérdés

Szeretek állatokat és növényeket kutatni pl. Wikipédián és más oldalakon, de van egy olyan problémám, hogy iszonyat és undor fog el egyes növények levelének látványától. Pl. fügefa levele, görögdinnye levele, krizantém levele.


Ha egy ilyen növényt levelét meglátom, akár élőben, akár képen, akkor amit érzek az nem igazán félelem, hanem inkább ilyen iszonyodó érzés. Gondolom ilyesmit éreznek azok, akiknek kígyó- vagy pókfóbiája van, de én egyetlen állat látványától sem érzek ilyet, semmi bajom a különféle bogarak, férgek, pókok kutatásával.


Amióta az eszemet tudom van ilyen félelmem, annyit vettem észre, hogy az alkoholos befolyásoltság valamilyen mértékben csökkenti ezt a fóbiát.


Szívesebben engedném, hogy trópusi mérges pókok mászkáljanak rajtam, minthogy be kelljen másznom egy fügebokorba vagy egy dinnyeültetvénybe.



2017. jún. 17. 19:55
 1/3 A kérdező kommentje:
A legnagyobb iszonyat akkor fog el, ha egy növény levele nagyon nagy és cakkos, illetve hasonlít egy emberi kézre.
2017. jún. 17. 19:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem "legyőzni" kell (a fóbia az erősebb), hanem feldolgozni trükkös módon.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=48s

2017. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A leghatékonyabb az én ismereteim szerint fóbiáknál a kognitív viselkedésterápia (CBT). Én a helyedben olyan pszichoterapeutát keresnék (akár pszichológus, akár pszichiáter), aki ebben a módszerben kiképzett és tapasztalt (amire pl. az életkora utalhat, pl. 40 fölötti). Én így választanék. Ha ez valamiért nem lehetséges, és olvasol angolul, rengeteg self-help könyv van, ami a CBT-n alapul, olvass el legalább egyet (de lehet, hogy jobb 2-3-at, és a legjobban beváló könyv alapján lépésről lépésre valószínűleg le tudod küzdeni.
2017. jún. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!