Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám előnyömre...

Hogyan tudnám előnyömre fordítani az alábbi személyiségzavart?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban egyre többet tapasztaltam, hogy nincsenek mély sőt a legtöbb esetben semmilyen érzésem sincs az emberek iránt.

17 éves vagyok, a szüleimmel és a testvéremmel élek, van barátnőm már több, mint fél éve.


A szüleim iránt nem igazán érzek szeretetet (pedig szeretnek és nincs okom panaszkodni a családi légkörre), inkább csak jobban kedvelem őket, mint egy idegent.

A testvéremet is csak kedvelem (de kevésbé mint a szüleimet).


A barátnőmbe sem vagyok szerelmes (kapcsolatunk folyamán nem is voltam), őt is csak kedvelem, de legtöbb esetben eltűröm.


A többi ember pedig teljesen semleges számomra, nincs is más számottevő emberi kapcsolat az életemben.


Sokszor elképzeltem már a családtagjaim halálát, hogy megtudjam, hogy érzelmileg rosszul esne-e a haláluk, de csak olyan dolgok jutnak eszembe hogy ha a testvérem halna meg akkor a szüleim halála után én örökölnék mindent (nem kéne osztozkodni), ha az egyik szülőm halna meg akkor mennyiben módosulna az életszínvonalam, el tudna-e tartani az amelyik nem halt meg és hasonlók.


A többi rokon, ismerős, idegen halála pedig teljesen semleges érzést vált ki belőlem akár elképzelem akár bekövetkezik (pl.: nagyszülő, rokon temetése, olasz autóbusz baleset).


Sokat olvastam a témában és ezek a dolgok antiszociális, pszichopata személyiségzavarra utalnak ha jól informálódtam.


Ezek után a kérdésem az, hogy a majdani felnőtt életemben ezt a dolgot hogyan tudnám kamatoztatni, mi az a (jól fizető) munkakör amiben ez a dolog hasznos lehet számomra?.



2017. jún. 22. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon a felhasználók fele pszichopata, kezdek félni :DDD
2017. jún. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
62%
A pszichopatak is ereznek,csak mast mint egy atlag ember.Ha elvezed a halalt,rohogsz azon ha allatokat kinoznak akkor menj egy dokihoz. Nem tudom,hogy kiskorodban kinozzal allatokat? Altalaban ezzel kezdodik. Egyebkent a tarsadalom zome pszichopata,ugy hogy nem is tudnak rola.szoval nincs mitol felned, nem vagy kulonleges vagy mas .olyan munkat vegezz amit szeretsz csinalni. A halal egy termeszetes dolog,tehat okkal nem valt ki erzeseket sokakbol,belolem sem. Ez egy eleg osszetett dolog,de a legjobb az lenne,ha senki sem probalna meg hajnal 1-kor analizalni magat. Sok sikert a tovabbiakban!
2017. jún. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy nálad egyik sincs..jó lenne ha a pszichopaták csak ennyire lennének betegek.

A személyiség zavar pedig olyan bonyolult, hogy az égvilágon se fogod tudni magadtól megállapítani, hogy neked ilyen problémád van e vagy sem.

Azt ajánlom és még sok más embernek is, hogy felejtsétek el az internetről való öndiagnosztizálást, ugyanis egyáltalán nem fogtok pontos eredményt kapni, az összes felsorolt tünet a betegségeknél olyannyira felületes, hogy nem tudod magad diagnosztizálni, illetve minden ember más.

Ami pedig a legfontosabb és a legártalmasabb az egészben, hogyha te az interneten olvasottak alapján azt gondolod, hogy ilyen olyan betegséged van, akkor nagyon könnyen produkálhatod a tüneteket, sőt , ha túlzottan belemélyűlsz akkor idővel valóban kialakulhat a betegség.


Ha nagyon érdekel, hogy van e valamilyen bajos akkor menj el egy pszichiáterhez és ő megmondja! De az öndiagnosztizálást egy életre felejtsd el! SEMMI ÉRTELME!!!!

2017. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!